Przemarsz kibiców Jagi przez Białystok. Nie wszyscy grzecznie świętowali-zdjęcia

Około czterystu kibiców Jagielloni powitało dziś w Białymstoku początek piłkarskiej wiosny – czyli pierwszy mecz  w Białymstoku w wiosennej rundzie ekstraklasy.To ,,Święto Ultry” zrzesza najbardziej zagorzałych kibiców białostockiej drużyny piłkarskiej.

Ultrasi najpierw o 12.30 zebrali się na Rynku Kościuszki, potem w kolorowym korowodzie przemaszerowali na ulicę Słoneczną na mecz ukochanego zespołu.

Niestety nie wszyscy kibice potrafili cieszyć się nowym sezonem rozgrywek w Białymstoku bez rozrabiania. Nie obyło się bez incydentów i bójek z policją.

Policjanci zabezpieczający dzisiaj przemarsz kibiców zatrzymali  4 osoby (w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjantów).

Białostoccy mundurowi ujawnili blisko 30 wykroczeń popełnionych przez uczestników zgromadzenia nakładając mandaty i kierując wniosek o ukaranie do sadu.

Policjanci  musieli użyć środków przymusu bezpośredniego.

,,W stronę dbających o bezpieczeństwo policjantów przestępcy rzucali butelki i materiały pirotechniczne. Zatrzymani są 3 pseudokibice w wieku od 20 do 25 lat i jeden 53 latek. Dwóch to bialostoczanie, 1 mieszkaniec powiatu białostockiego i 1 hajnowskiego. Wszyscy trafią do policyjnego aresztu. Są pod wpływem alkoholu. W wyniku ataków na policjantów na szczęście żaden z funkcjonariuszy nie odniósł większych  obrażeń.”– poinformował rzecznik podlaskiej policji nadkomisarz Tomasz Krupa

Do przerwy w meczu Jagielloni Białystok z Wisłą Płock trwał bezbramkowy remis. W ostatniej, jednej z pięciu doliczonych minut meczu, zwycięskiego gola strzelił Jakub Wójcicki. Jagiellonia wygrała 1:0. To zwycięstwo daje drużynie z Białegostoku trzy punkty w tabeli rozgrywek.