Żona posła PO straciła pracę w urzędzie

Agnieszka Tyszkiewicz do niedawna kierownik portalu Wrota Podlasia a prywatnie żona posła PO Roberta Tyszkiewicza straciła urzędniczą posadę.

Rzeczniczka urzędu marszałkowskiego Urszula Arter tłumaczy, że chodzi tylko o reorganizację pracy i nikt nie został wyrzucony.

Żona posła PO, która dotąd przez dziewięć lat pracowała w rządzonym przez PO i PSL urzędzie marszałkowskim jako kierowniczka teraz musi  sobie poszukać innego zajęcia.

Żona posła nie została wyrzucona na bruk, dostała od marszałka Artura Kosickiego (obecnie w PiS, poprzednio związanego z PO) propozycję pracy w Teatrze Dramatycznym lub Biurze Sejmiku Województwa. Nie przyjęła żadnej z nich. Oprócz niej z pracy w tym referacie zwolnione zostały jeszcze dwie osoby.

Według rzeczniczki  urzędu i marszałka Artura Kosickiego Urszuli Arter  zmiany personalne wynikają z reorganizacji pracy urzędu.

,,Dotychczasowe trzy referaty zajmujące się m.in. informowaniem o pracy i działalności urzędu i zarządu województwa zostały połączone w jeden – tłumaczy Urszula Arter.

Chodzi o referat polityki informacyjnej, referat Wrót Podlasia, referat informacji regionalnej i komunikacji społecznej)

Przypomnijmy, rządy w województwie podlaskim po wyborach samorządowych przejęło Prawo i Sprawiedliwość.

Zobacz: Artur Kosicki z PiS marszałkiem województwa podlaskiego.

Komentarz: Pojawia się pytanie – czy etyczne było przyjęcie na tę posadę żony szefa podlaskich struktur PO. Żona posła dostała pracę w podległym PO Urzędzie Marszałkowskim i była przez 9 lat kierownikiem regionalnego portalu informacyjnego za pieniądze podatników. Czas pokaże, kto zastąpi na tym stanowisku żonę posła PO i czy to będzie ,,dobra zmiana”.

Zobacz też: Mamy Zarząd Województwa Podlaskiego !

Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o