Dyrektor WORD Białystok oskarża poprzednika. Ten odpiera zarzuty-film

Przemysław Sarosiek dyrektor WORD Białystok , związany z PiS i marszałkiem Kosickim, złożył do Prokuratury Białystok Północ i do CBA zawiadomienia o możliwości popełnieniu przestępstwa. To zawiadomienie w sprawie zakupu z wolnej ręki, bez przetargu 10 aut toyota yaris za prawie 400 tysięcy złotych przez swojego poprzednika Michała Freino,  związanego z PSL.

Na konferencji prasowej pokazał też film, na którym auto uderza w zamkniętą bramę WORD Białystok.

Według Przemysława Sarosieka to Michał Freino był kierowcą, który uderzył w bramę a koszty naprawy ok.9 tysięcy złotych pokryło ubezpieczenie wykupione przez ośrodek. Tymczasem według nowego dyrektora WORD notatka służbowa, którą po wypadku sporządzili pracownicy ośrodka  mówi o wjechaniu w bramę przez dyrektora od strony zewnętrznej a nie wewnętrznej jak widać na filmie z monitoringu.

,, Analizując dokumenty odnalazłem notatkę służbową, w której ówczesny pan dyrektor tłumaczy, że w związku z opadami śniegu i gołoledzią uszkodził auto służbowe wjeżdżając na teren WORD. Zatem nie wiem dlaczego na filmie widać zderzenie z bramą od środka, od strony wyjazdu (…)- Nie wiem, jak to jeest możliwe, że kierowca rajdowy z takim doświadczeniem i instruktor bezpiecznej jazdy doprowadził do zderzenia z bramą w takich okolicznościach.”- dodaje Przemysław Sarosiek

Michał Freino odpiera zarzuty tłumacząc, że zakup z wolnej ręki samochodów był zgodny z prawem.

,, Zrobiłem to dla dobra ośrodka, konsultując z ekspertami. Nie mam sobie nic do zarzucenia. Co do wypadku z bramą: Tego dnia było bardzo ślisko. Na filmie widać, że palą się z tyłu trzy światła. To oznacza, że hamowałem a mimo to samochód zsunął się na bramę. Ciekawe jaki to nadgorliwy pracownik pobiegł z filmem z monitoringu do nowego dyrektora?- zastanawia się w rozmowie z portalem Michał Freino i dodaje:

,, Ta konferencja to żenująca próba przykrycia problemów wizerunkowych nowego dyrektora WORD-u i próba odwrócenia od nich uwagi”

Bo wokół nowego dyrektora WORD-u w Białymstoku, także pojawiły się kontrowersje. Onet ujawnił, że ma on na swoim koncie liczne przypadki złamania przepisów ruchu drogowego. Przemysław Sarosiek – dyrektor ośrodka ruchu drogowego przekraczał dozwoloną prędkość, rozmawiał przez telefon podczas jazdy czy parkował w niedozwolonym miejscu. Dyrektor WORD Białystok musiał ponownie zdobyć prawo jazdy po tym, jak stracił je za liczne przekroczenia prędkości.

Zobacz także: WORD. Dyrektor zwolnił wicedyrektora

Zarówno Michał Freino jak i Przemysław Sarosiek bez powodzenia startowali w  ostatnich wyborach samorządowych. Pierwszy z PSL, drugi z PiS.

Zobacz także: Dyrektor WORD-u przemycał papierosy. Zrezygnował z funkcji

Red. OKO

Fot. Facebook / Wrota Podlasia

źródło:WORD

Udostępnij ten wpis:

  • Lider nowy
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Apolonia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Apolonia
Gość
Apolonia

Jeden wart drugiego.