Juwenalia 2019. Studenci opanowali miasto!

To jedyny taki dzień w roku, kiedy słowa „możesz być, kim tylko zechcesz” stają się rzeczywistością. A to za sprawą kolorowej, rozśpiewanej i roztańczonej Parady Studentów, która przemaszerowała w czwartkowe popołudnie przez Białystok. 30 maja studenci oficjalnie przejęli klucze do bram miasta. Będą nim rządzić aż przez 3 dni!

„Będzie szał, będzie pięknie! Wszyscy razem będziemy bawić się do rana!” – mówili przed imprezą Martyna i Bartek, którzy swoją stylizację juwenaliową znaleźli w second handzie.

„Będziemy śpiewać, będziemy tańczyć i będziemy się dobrze bawić! Najlepsze Juwenalia tylko w Białymstoku” – zapowiedział Królik. „Co roku podnoszę poziom mojego stroju, więc w tym roku padło na króliczka” – dodał.

Siła studenckiej społeczności

Barwny pochód inaugurujący Dni Kultury Studenckiej, jak co roku, wystartowała z Placu NZS-u przed Wydziałem Historyczno – Socjologicznym. Następnie studenci w radosnym orszaku udali się na ulicę M. Curie-Skłodowskiej, dalej Legionową do ulicy Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i skręcili w ulicę Zwierzyniecką, prosto na Kampus Politechniki Białostockiej. To tam o 19.00 rozpoczęły się koncerty.

Możesz być, kim tylko zechcesz!

Sumo, zakonnica, panna młoda, clown, smok i … mutant – kreatywność uczestników parady zdawała się nie mieć końca. Okazuje się też, że impreza przyciąga nie tylko obecnych studentów białostockich uczelni.

„Jako studentka nigdy nie chodziłam na Juwenalia. Dopiero teraz, po studiach, stwierdziłam, że to jest świetna zabawa. Mogę się przebrać, mogę udawać kogoś kim nie jestem i jest to jak najbardziej normalne!” – cieszyła się Ewa.

„Trzeba żyć chwilą na Juwenaliach! Nie troszczyć się o wygląd i o wagę!” – uzupełnił pokaźnych rozmiarów zawodnik Sumo.

Trzy dni wypełnione muzyką na żywo

Będzie rock, pop, ska, hip-hop i disco-polo – na kampusie PB pojawi się kilkunastu artystów reprezentujących różne gatunki.

„Tak układaliśmy tegoroczny line-up, aby w ciągu tych dni każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie tworzyliśmy osobnych dni tematycznych. Postawiliśmy na różnorodność i mamy nadzieję, że to się sprawdzi” – zauważył Adrian Baranowski, rzecznik prasowy imprezy.

W pierwszym dniu studenckiego święta na scenie wystąpili: Grubson, Smolasty, Enej, Brathanki i Miły Pan. 31 maja zagrają z kolei: Ted Nemeth, Borys LBD, Ich Troje i Kult. Tego dnia odbędzie się również finał konkursu Miss Studentek. W tym roku startuje 11 uczestniczek – która wygra, okaże w piątek między koncertami. W sobotę, czyli podczas ostatniego dnia studenckiego święta, usłyszymy takich artystów, jak: Fiłoń&VBS,  Dwa Sławy, Łobuzy, Nocny Kochanek i Krzysztof Krawczyk.

„Kończąc sprzedaż mamy kilka tysięcy karnetów sprzedanych. W trakcie dni koncertowych będziemy jeszcze sprzedawać bilety jednorazowe. Mamy nadzieję, ze te juwenalia będą bardzo bardzo tłumne” – podkreśliła  Marta Pietrzykowska, główny koordynator Juwenaliów 2019.

A Ci, którzy poczują niedosyt imprezowania pod sceną, będą mogli udać się na imprezę do Gwintu. Będzie też czekał namiot z muzyką klubową. Najodważniejsi i żądni adrenaliny będą mieli okazję skoczyć na bungee.

Harmonogram Juwenaliów 2019

30 maja – czwartek

godz. 19.15 – 20.30 Grubson

godz. 20.45 – 21.30 Smolasty

godz. 21.40 – 22.50 Enej

godz. 23.00 – 00.20 Brathanki

godz. 0.40 – 1.20 Miły Pan

31 maja – piątek

godz. 19.00 – 20.00 Ted Nemeth

godz. 20.15 – 20.55 wybory Miss Studentek

godz. 21.00 – 22.00 Borys LBD

godz. 22.15 – 24.00 Ich Troje

godz. 0.20–2.00 Kult

1 czerwca – sobota

godz. 19.00 – 20.00 Fiłoń&VBS

godz. 20.15 – 21.15 Dwa Sławy

godz. 21.30 – 22.30 Łobuzy

godz. 22.50 – 00.40 Nocny Kochanek

godz. 1.00 – 2.15 Krzysztof Krawczyk

 

Red. Marta Śliwińska

Fot. Marta Śliwińska/Podlaskie24.pl

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o