Tadeusz Romańczuk nie jest wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi

Tadeusz Romańczuk  senator PiS złożył rezygnację ze stanowiska wiceministra. Ministerstwo rolnictwa potwierdza tę informację.

,,Uprzejmie informuję, że Tadeusz Romańczuk nie pełni już funkcji sekretarza stanu w MRiRW. Złożył on prośbę o przyjęcie rezygnacji z pełnionej funkcji. Premier Mateusz Morawiecki przyjął rezygnację” – poinformowała Małgorzata Książyk, dyrektor biura prasowego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

61-letni senator PiS został sekretarzem stanu w 13 sierpniu 2018 r. W resorcie odpowiadał m.in. za rynki rolne.Tadeusza Romańczuk jest członkiem senackiej komisji rolnictwa.

Nieoficjalnie wiadomo, że to premier nakłonił Tadeusza Romańczuka do rezygnacji. Premierowi nie spodobał się sposób w jaki  wiceminister chciał przetwarzać polskie jabłka. Nad ministrem już wcześniej zbierały się czarne chmury. Były prezes Bielmleku w Bielsku Podlaskim  przekazał prezesowanie swojej córce. Jednak w budynku mleczarni często urzędował. Spółdzielnia nie jest w dobrej kondycji finansowej.

 

Nie wiadomo, czy Tadeusz Romańczuk będzie ponownie kandydatem na senatora z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach. Regionalni politycy tej partii, którzy chcą pozostać anonimowi, mocno w to wątpią.

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl/M. Obara PAP

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
henryk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
henryk
Gość

Rolnicy wbrew zapewnieniu prezesa nie otrzymali wypłaty za dostarczone mleko odpowiednie służby powinny zainteresować się tym panem rolnicy nie mają środków na bieżące potrzeby