Łomża. Asystent pomoże osobom starszym i z niepełnosprawnością

Od 1 sierpnia w łomżyńskim magistracie będzie można skorzystać ze stałej pomocy asystenta osób starszych i z niepełnosprawnością. Stanowisko zostanie zlokalizowane w Punkcie Obsługi Mieszkańców na parterze Ratusza. Asystent udzieli wsparcia wskazanym osobom w czynnościach związanych z załatwianiem spraw urzędowych.

Utworzenie w Wydziale Obsługi Urzędu stanowiska asystenta osób starszych i niepełnosprawnych przewiduje Regulamin Organizacyjny Urzędu Miejskiego w Łomży.

Już w poprzedniej kadencji, rady społeczne wnioskowały do mnie o zatrudnienie takiego pracownika, który pomagałby tym osobom w czynnościach związanych z załatwieniem sprawy w urzędzie, rezerwacji miejsca w systemie kolejkowym, dostarczeniu niezbędnych formularzy, czy też który asystowałby przy przemieszczaniu się w urzędzie i jego obrębie – informował w kwietniu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Asystent osób starszych i z niepełnosprawnością uzyska pracę w formie zatrudnienia subsydiowanego z Funduszu Pracy i będzie świadczył pomoc m.in. w dostarczaniu niezbędnych formularzy, wypełnianiu druków i sporządzaniu pism, a także poruszaniu się po urzędzie i parkingu. Pomoże również skorzystać ze schodołazu i windy oraz wskaże właściwy wydział i odpowiednią osobę w danej sprawie.

Stanowisko asystenta osób starszych i niepełnosprawnych zostanie usytuowane w Punkcie Obsługi Mieszkańców na parterze Urzędu Miejskiego. Będzie oznaczone, aby zainteresowane osoby mogły w łatwy i szybki sposób skorzystać z pomocy.

Red. Marta Śliwińska

Fot. UM Łomża

UM Łomża

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o