Notofest – 3. festiwal filmowy w Suwałkach

Notofest – 3. festiwal filmowy w Suwałkach

 

Już w najbliższą środę (14 sierpnia) rozpocznie się notofest – 3. festiwal filmowy w Suwałkach.

 

Kino plenerowe, warsztaty, panele dyskusyjne i co jeszcze?

 

Już od środy organizatorzy zapraszają miłośników kina na filmowe atrakcje. Wszelkie wydarzenia odbędą się w Suwałkach. Zależnie od atrakcji, w różnych miejscach. Wśród festiwalowych lokalizacji należy wymienić plac Marii Konopnickiej, Suwalski Ośrodek Kultury, zalew Arkadia i Przystanek Rozmarino oraz Hotel Loft.

 

W programie suwalskiego festiwalu projekcje filmowe w ramach kina plenerowego. Wśród tytułów między innymi „Fuga” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, gdzie w roli głównej Gabriela Muskała wcieli się w bohaterkę cierpiącą na fugę dysocjacyjną. Kobieta nie pamięta, kim jest, nie rozpoznaje matki, męża ani syna, nie jest pewna, co robiła przez ostatnie miesiące. Czy główna bohaterka jest Kingą czy może Alicją? Wybierzcie się na seans i przekonajcie się sami!

 

Oprócz pokazów w ramach kina plenerowego, miłośnicy kinematografii z pewnością wezmą udział w „no to Kinie”, gdzie projekcie zostały podzielone na cykle – „Jak nie teraz to kiedy”, „Mocne debiuty”, „Krótko i na temat”, „no to DOK”, „Kino seniora.” Wśród atrakcji należy także wymienić spotkania z reżyserami, aktorami, kompozytorami muzyki filmowej, dziennikarzami. Chcących rozpocząć przygodę z filmem „na poważnie” zdecydowanie zainteresują warsztaty filmowe prowadzone przez Gdyńską Szkołę Filmową, jak też warsztaty scenariuszowe, które poprowadzi Krzysztof Zanussi – polski reżyser i scenarzysta filmowy, teatralny i telewizyjny, producent filmowy, publicysta. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Organizatorzy zaplanowali niezwykły blok dedykowany młodym widzom – „Dzieci i ryby mają głos.”

 

notofest Grand Prix

 

Notofest nie może odbyć się także bez konkursu filmów krótkometrażowych – no to short. Wybrano już ósemkę finalistów:

  1. Nata Szada – “Kwiat jednej nocy”,
  2. Mateusz Czuchnowski – “Sen o Warszawie”,
  3. Maria Ornaf – “Piołun”,
  4. Filip Bojarski – “Wakacje”,
  5. Grzegorz Paprzycki – “We wsi gadają”,
  6. Jan Bujnowski – “Krzyżówka”,
  7. Milena Dutkowska – “Bogdan i Róża”,
  8. Karolina Kłapkowska – “Badylok.”

 

W jury tegorocznego festiwalu zasiądą Kinga Dębska – reżyserka i scenarzystka filmowa, aktor – Marian Dziędziel i operator filmowy – Arkadiusz Tomiak. Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję obejrzeć nominowane filmy. W sobotę (17 sierpnia) poznamy zwycięzców, którzy otrzymają nagrody podczas uroczystej Gali Finałowej.

 

Jak wziąć udział w notofest?

 

Duża część wydarzeń jest bezpłatna. Na takie atrakcje wystarczy przyjść w odpowiednie miejsce. Na część z nich wejście jest biletowane, a bilety kosztują 5 zł. Wejściówki można nabyć w Przystanku Rozmarino lub na miejscu danego wydarzenia (jeżeli jeszcze będą miejsca). Natomiast na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe.

 

Festiwal potrwa do 17 sierpnia.

 

Więcej informacji na stronie organizatora: www.notofest.pl

 

 

Red. G.O.

Fot. mat. organizatora (Facebook)

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o