W łomżyńskim szpitalu zakończyła się modernizacja oddziału kardiologicznego i rehabilitacji kardiologicznej

Przebudowa i wyposażanie łomżyńskiej kardiologii kosztowały 11,5 miliona złotych. Inwestycja była możliwa dzięki środkom unijnym. Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z własnych zasobów musiał dołożyć tylko niewielką część.

“Praktycznie wszystkie fundusze zapewnił samorząd województwa przekazując środki unijne i zabezpieczając wkład własny”  – powiedział Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Oddział Kardiologiczny oraz Rehabilitacji Kardiologicznej służy sercom pacjentów już od kilku miesięcy. W czwartek (19.09.), po raz pierwszy oficjalnie, dyrektor placówki Mariusz Obrycki oraz dr Anna Markowska, pełniąca obowiązki ordynatora, zaprezentowali oddział gościom.

“To największe przedsięwzięcie modernizacyjne w historii Szpitala Wojewódzkiego w Łomży” – podkreślił dyrektor placówki Mariusz Obrycki.

Jak powiedział Marek Olbryś, to jedyny z naszych trzech szpitali wojewódzkich z trzecim stopniem referencyjności, bardzo dobre centrum fachowości w ochronie zdrowie, ale  potrzebujące stałego wspierania w zakresie remontów, wyposażania. A im bardziej specjalistycznych oddziałów czy dziedzin medycyny to dotyczy, tym więcej kosztuje.

“Myślę, że będę tu zgodny z marszałkiem Arturem Kosickim i Markiem Malinowskim, który w zarządzie województwa zajmuje się sprawami ochrony zdrowia, jeżeli zadeklaruję, że będziemy nadal dofinansowywać szpitale wojewódzkie w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. Jakość usług medycznych dla naszych mieszkańców powinna stale rosnąć. Wyzwania są duże, a możliwości powinny za nimi nadążać” – dodał Marek Olbryś.

W tym roku na zadania modernizacyjne do łomżyńskiego szpitala trafi 3,3 miliona złotych, a województwo podlaskie należy do kilku najlepszych w Polsce pod względem udziału nakładów na ochronę zdrowia z samorządowego budżetu.

“Nie możemy jednak kształtować płac” – podkreślił wicemarszałek.

Dr Anna Markowska poinformowała, że baza łomżyńskiej kardiologii to teraz oddział z 37 łóżkami, w tym 12 intensywnej opieki oraz oddział rehabilitacji kardiologicznej z najwyższej jakości aparaturą.

“Sale są maksymalnie czteroosobowe. Każda sala ma swoją łazienkę, także absolutnie poprawiły się warunki. Mamy pracownię echokardiografii, pracownię testów wysiłkowych, pracownię holterowską. Mamy nowy  echokardiograf, mamy bieżnię nową do testów wysiłkowych” – mówiła dr Anna Markowska.

Red. M.L.

Fot. Wrota Podlasia

na podst. wrotapodlasia.pl

Udostępnij ten wpis:

  • Lider nowy
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o