ARiMR dzwoni do rolników i pyta o zboża. Dlaczego?

Od kilku dni rolnicy informują nas o telefonach, jakie dostają od osób przedstawiających się jako pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.  Sprawdzamy  czy to rzeczywiście dzwoni ARiMR i  pyta o zboża. 

 

– Dzwonił do mnie ktoś, kto przedstawił się jako pracownik  agencji.  Pytania były o zboże.  Czy mam, miałem kłopot z jego sprzedażą? Potwierdziłem, że rzeczywiście jest problem ze sprzedażą – informuje nas rolnik z okolic Bielska. 

Telefony to akcja  ministerstwo rolnictwa

Udział w ankiecie jest dobrowolny. Każdy, kto nie chce informować o ilości zbóż w swoim gospodarstwie i sytuacji może, ale nie musi tego robić – wynika z naszych ustaleń.

– Na najbliższej Radzie Ministrów Rolnictwa UE, która odbędzie się 30 stycznia w Brukseli, wicepremier Henryk Kowalczyk będzie stawiał sprawę dotyczącą eksportu zboża i innych produktów rolnych z Ukrainy.

By mieć pełną wiedzę odnośnie zasobów zbóż, które są w Polsce, ARiMR wykonuje telefony do rolników i zbiera informacje o ilości zmagazynowanego ziarna na poziomie gospodarstw.

Dane te będą przedstawione podczas Rady Ministrów Rolnictwa UE i mają służyć jako argument podczas dyskusji nad propozycjami dotyczącymi tranzytu zbóż z Ukrainy – wyjaśnia Małgorzata Książyk, rzecznik prasowy MRiRW.

 

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl archiwum

ARiMR

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy