Finał wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych


Paweł Borowski, uczeń Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku zajął pierwsze miejsce w finale wojewódzkim Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Zdobył 71 punktów na 100 możliwych. Konkurs wiedzy rolniczej odbył się we wtorek (25.02) w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku.

Kolejne miejsca w wojewódzkim finale Olimpiady Młodych Producentów Rolnych zdobyli: drugie – Adrian Korytkowski z Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku, trzecie – Michał Haraburda z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach, czwarte miejsce przypadło Mateuszowi Brzozowskiemu z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce. Piąte miejsce zajął Konrad Rafałko z Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku.

 

Marszałek Artur Kosicki gratulując laureatom podkreślał, że w województwie podlaskim, wiodącą gałęzią gospodarki jest właśnie rolnictwo.

– Doskonalenie umiejętności, rozwijanie wiedzy w zakresie rolnictwa jest niezbędne, aby ta gałąź naszej gospodarki nadal rosła w siłę – mówił marszałek –  Gratuluje Wam serdecznie wspaniałego wyniku na etapie wojewódzkim, i życzę zwycięstwa w zmaganiach krajowych.

 

Laureatem drugiego miejsca Olimpiady Młodych Producentów Rolnych został Adrian Korytkowski uczeń Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku. To jego pierwszy konkurs. Jak mówił Wrotom Podlasia, zainteresowanie rolnictwem zaszczepili w nim rodzice. Swoją przyszłość wiąże z praca na roli

– Po szkole średniej zamierzam studiować, a następnie przejąć gospodarstwo po rodzicach i rozwijać je – mówił zdobywca drugiego miejsca w konkursie wiedzy rolniczej.

 

Wojewódzki etap „Olimpiady Młodych Producentów Rolnych” od wielu lat odbywa się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 37 uczniów szkół rolniczych z terenu województwa podlaskiego. Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe i upominki.

 

Wicemarszałek Stanisław Derehajło, odpowiedzialny za rolnictwo w zarządzie województwa podkreślał, że rolnictwo to jeden z najpiękniejszych zawodów.

–  Producent rolny to jeden z najlepszych zawodów na świecie. Wiem o tym bardzo dobrze, bo sam jestem rolnikiem – mówił marszałek Derehajło – Macie swój kawałek świata, swój kawałek ziemi. Ale musicie pamiętać, że należy o niego bardzo dbać, bo za kilkadziesiąt lat przekażecie go swoim dzieciom. Dlatego, żeby mądrze gospodarować, należy mieć wiedzę i Wy ja macie.

 

Teraz laureatów etapu wojewódzkiego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych czekają zmagania krajowe. Finał etapu krajowego odbędzie się podczas jubileuszowych XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej „AGROTECH” w Kielcach.

 

Red. OKO

Fot. Wrota Podlasia

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy