Fundusze na ochronę przed ASF już dostępne

Od początku tego tygodnia – od 5 listopada – rolnicy mogą składać wnioski o wsparcie na inwestycje chroniące gospodarstwa przed afrykańskim pomorem świń (ASF). Fundusze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wnioski o taką pomoc można składać w oddziałach regionalnych ARiMR do 4 grudnia 2018 roku.

Fundusze na ochronę przez ASF można przeznaczyć na:

  • wykonanie ogrodzenia chlewni,
  • utworzenie lub zmodernizowanie niecki dezynfekcyjnej funkcjonalnie związanej z chlewnią,
  • wyposażenie gospodarstwa rolnego w urządzenie do dezynfekcji, takie jak brama, kurtyna lub tunel,
  • wykonanie inwestycji umożliwiającej utrzymanie świń w gospodarstwie rolnym w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach, mających oddzielne wejścia oraz niemających bezpośredniego przejścia do innych pomieszczeń, w których są utrzymywane inne zwierzęta kopytne.

Jednak ze  wsparcia mogą skorzystać  tylko rolnicy, którzy zajmują się chowem lub hodowlą nie mniej niż 50 sztuk trzody chlewnej. Jeśli gospodarze spełniają ten warunek, to mogą oni otrzymać maksymalnie 100 tys. zł w całym okresie realizacji PROW 2014-2020, na inwestycje chroniące przed rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń (ASF). Przy czym wysokość dofinansowania przyznanego przez ARiMR nie  może przekroczyć 80 proc. kosztów kwalifikowalnych przedsięwzięcia.

To nabór wniosków w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof” na operacje typu „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej.

źródło: ARIMR

 

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy