Jakie oferty pracy możesz znaleźć w Suwałkach?

Suwałki nazywane są „polskim biegunem”. Samo miasto pełni zaś ważną rolę pod kątem rynku pracy w tym regionie. Z naszego artykułu dowiesz się, czy jest to dobre miejsce do poszukiwania zatrudnienia.

Praca w Suwałkach – jak wygląda rynek pracy?

Zacznijmy od kwestii związanej z bezrobociem. W mieście liczącym sobie blisko 70 tysięcy mieszkańców wynosi ono 5,4%. Zaś w całym powiecie suwalskim wskaźnik ten jest jeszcze niższy, bo jest na poziomie 4,0%. Oznacza to, że ten obszar prezentuje się bardzo korzystnie względem średniej krajowej.

Czy to oznacza, że na rynku pracy panuje stagnacja? Otóż nie. Barometr opublikowany przez tamtejszy Urząd Pracy jasno pokazuje, że osoby, które specjalizują się w branży budowlanej, elektromaszynowej bądź edukacyjnej, powinny sprawnie znaleźć zatrudnienie. A dostępne są również oferty w przemyśle czy medycynie.

Ogłoszenia o pracę – jakie są możliwości w Suwałkach?

Lista zawodów deficytowych w tej miejscowości jest dość długa. Jeśli jesteś osobą z „fachem w ręku”, to masz sporo możliwości na stanowiska pracy. Przykładowo, poszukiwani są elektrycy, którzy mogą liczyć na wynagrodzenie sięgające blisko 6 000 zł brutto.

Wolisz pracować intelektualnie? W takim razie może zainteresować Cię praca agenta ubezpieczeniowego. Pracodawca oferuje elastyczne godziny pracy, a do tego oprócz wynagrodzenia podstawowego dolicza się jeszcze system prowizyjny.

Jeśli jesteś osobą, która lubi spędzać czas za kółkiem, to inną opcją będzie zatrudnienie w transporcie. Jeżdżąc po międzynarodowych europejskich trasach, możesz zarobić 420 zł netto dziennie, posiadając umowę o pracę.

Kolejnym wariantem będzie praca w spedycji. Do Twoich obowiązków należałoby pozyskiwanie zleceń oraz sprzedaż ładunków. Oprócz tego ważna byłaby także współpraca z klientami i poszukiwanie nowych podmiotów do współpracy. W tym wypadku wynagrodzenie mieści się w widełkach od 7 600 do 10 000 zł brutto.

Praca Suwałki – gdzie szukać ofert pracy?

Aktualnie większość pracodawców wystawia swoje ogłoszenia w sieci. Z tego powodu warto przeglądać różne strony portale, na których znajdziesz oferty. Przykładowo, oferty pracy z Suwałk możesz znaleźć tutaj: https://www.gowork.pl/praca/suwalki;l. W Internecie możesz również sprawdzić, jakich pracowników poszukuje Urząd Pracy oraz jakie są warunki pracy w danym miejscu.

Pamiętaj, że ważne jest przygotowanie odpowiedniego CV. Poprawnie i estetycznie przygotowany dokument może zwiększyć Twoje szanse na zyskanie aprobaty u rekrutera. Dobrą praktyką może okazać się dostarczenie CV do miejsc pracy, które nie ogłosiły rekrutacji, ale pasują do Twoich umiejętności i kwalifikacji. Być może potencjalny pracodawca uzna, że przydałby mu się kolejny pracownik.

Zapotrzebowanie na większy personel doskwiera wielu firmom w Suwałkach. Niskie bezrobocie sprawia, że o pozyskanie osoby do pracy jest naprawdę ciężko. Z drugiej strony dla Ciebie może być to szansa na znalezienie zatrudnienia. Dlatego zapoznaj się z dostępnymi ofertami i nie bój się aplikować nawet w sytuacji, gdy nie będziesz spełniał wszystkich wymagań. Rekruter może uznać, że i tak możesz być wartościowym pracownikiem.

Red. OKO

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy