KAS zablokowała konta spółki wprowadzającej do obrotu tzw. puste faktury


Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) z Białegostoku wykryła spółkę, która unikała zapłaty podatku VAT wykorzystując tzw. puste faktury

Wobec firmy wszczęto kontrolę celno-skarbową i zablokowano na jej rachunkach bankowych ponad 711 tys. zł. Do analizy wykorzystano System Teleinformatyczny Izby Rozliczeniowej (STIR), który pozwala na wykrycie wykorzystywania sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych.

Analitycy KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ustalili, że jedna z warszawskich spółek działających w branży handlowej unika zapłaty należnego podatku VAT.

Z zebranego dotychczas materiału wynika, że firma ze stolicy wykorzystywała sektor finansowy do wyłudzeń skarbowych i uczestniczyła w łańcuchu podmiotów wprowadzających do obrotu tzw. puste faktury. Wartość uszczupleń podatkowych będących wynikiem działalności nieuczciwej spółki szacuje się na co najmniej 3 mln zł.

Podlaska KAS wszczęła w firmie kontrolę celno-skarbową, a na jej rachunkach zablokowano na poczet należności podatkowych ponad 711 tys. zł.

Red. M.L.

Fot. Podlaska KAS

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy