Suwałki. Są pierwsi chętni na wykup mieszkania komunalnego

58 osób spośród 392, które złożyły wnioski o wykup mieszkania komunalnego na własność, chce jeszcze w tym roku sfinalizować transakcję. To pierwsze dane pokazujące zainteresowanie Suwalczan możliwością pozyskania na własność mieszkania, którego do tej pory byli najemcą. 

 

„Rynek mieszkaniowy w Suwałkach rozwija się w imponującym tempie. Po dodaniu do tego bardzo niskiego wskaźnika bezrobocia który z poziomu blisko 13% w roku 2014 spadł obecnie do 5,4%  widzimy, że sytuacja naszych mieszkańców poprawiła się znacznie. Możliwość wykupienia mieszkania komunalnego na własność jest odpowiedzią na wnioski mniej zamożnych Suwalczan” – informuje Czesław Renkiewicz.

 

Do tej pory wnioski złożyło 392 mieszkańców Suwałk. Wykonano już też 183 operaty szacunkowe, skierowano 68 zawiadomień do najemców o warunkach wykupu. 8% z nich zadeklarowało ich przyjęcie i chęć wykupienia mieszkania.

 

„Ceny mieszkań w zależności od metrażu i lokalizacji wąchają się w przedziale od 2800 do 3300 zł m2. Od takiej wyceny jest oczywiście naliczana bonifikata zgodnie z przyjętą przez Radę Miejska Uchwałą” – dodaje Prezydent Suwałk.

 

Warto podkreślić, że na ostatniej Sesji Rady Miejskiej Radni umożliwili by do minimalnego 10 letniego okresu najmu branego pod uwagę przy ustalaniu wysokości bonifikaty przy sprzedaży lokalu wliczał się okres najmu lokalu mieszkalnego uprzednio zajmowanego, jeżeli nastąpiła zamiana na inny lokal mieszkalny.

 

Red. M.L.

Fot. um.suwalki.pl

UM Suwałki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy