Białystok: dezynsekcja mieszkania a bezpieczeństwo mieszkańców. Co warto wiedzieć w tym temacie?

Przeprowadzanie dezynsekcji czasem jest konieczne. Insekty są nosicielami groźnych bakterii – prusaki przenoszą gruźlicę i tężec, a pluskwy mogą doprowadzić do zakażenia gronkowcem złocistym. Jednak podczas przeprowadzania dezynsekcji trzeba być ostrożnym. Podpowiadamy, co warto wiedzieć

Jak wygląda dezynsekcja mieszkania?

Dezynsekcja mieszkania polega na pozbyciu się z niego insektów, m.in. mrówek, prusaków, much, komarów, os, szerszeni, a także pluskiew. Podczas przeprowadzania zabiegu wykorzystuje się różne metody:

  • opryskiwanie,

  • żelowanie,

  • zamgławianie.

Specjaliści z firmy DDD wybierają skuteczny środek owadobójczy i rozprowadzają go na powierzchniach. Warto wiedzieć, że wybór konkretnej metody będzie zależał od rodzaju insektów.

Czy dezynsekcja jest szkodliwa dla ludzi?

Należy pamiętać, że podczas przeprowadzania zabiegu wykorzystuje się środki do dezynsekcji mieszkań, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia, dlatego trzeba zastosować się do zaleceń fachowców przed zabiegiem.

Najczęściej rekomenduje się, aby:

  • zabezpieczyć pożywienie, poprzez schowanie je do szczelnych pojemników lub lodówki;

  • zabezpieczyć przedmioty osobiste, takie jak szczoteczki, sztućce, a także wszystko, co może mieć kontakt ze skórą;

  • na czas zabiegu opuścić mieszkanie i zabrać zwierzęta domowe;

  • do mieszkania można wrócić po ok. 1-2 godzinach, a następnie dokładnie je wywietrzyć.

To bardzo ważne, żeby zastosować się do tych wskazówek, bo środek owadobójczy nie powinien mieć kontaktu ze skórą, błonami śluzowymi, drogami oddechowymi ludzi ani zwierząt. Najczęstszymi objawami zatrucia środkiem owadobójczym są m.in. mdłości, bóle, drętwienie języka i zawroty głowy.

Warto wiedzieć, że mogą one wystąpić dopiero po jakimś czasie, np. dwóch godzinach. To powód, dla którego tego typu zabiegi przeprowadza się w specjalnych kombinezonach i maskach.

Dezynsekcja przeprowadzona zgodnie z procedurami i zasadami nie stanowi dla domowników zagrożenia, dlatego warto zatrudnić rzetelną firmę z wieloletnim doświadczeniem. Dezynsekcję w Białymstoku i okolicach przeprowadza firma Stander.

Przedsiębiorstwo zajmuje się m.in. zwalczaniem różnych insektów, w tym trudnych do wytępienia pluskiew, które nie tylko powodują bolesne ukąszenia, ale mogą być też przyczyną zakażenia gronkowcem złocistym.

Dezynsekcja pluskwy a cena zabiegu

Cena zabiegu odpluskwiania będzie zależała od kilku czynników. Kosztorys zawsze ustala się indywidualnie, choćby dlatego, że na większej powierzchni zużywa się więcej środka owadobójczego. Liczy się przede wszystkim wielkość populacji insektów – jeśli rozwinęła się na dobre, cały proces może potrwać dłużej lub dezynsekcję będzie trzeba kilkakrotnie powtarzać.

Na cenę zabiegu będzie miała też wpływ lokalizacja obiektu i oddalenie od siedziby firmy. Szacuje się, że zabieg dezynsekcji pluskwy może kosztować ok. 600-700 zł – w cenę wlicza się wykonanie oprysku, środek owadobójczy i dojazd do klienta.

Red. Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy