Kredyty Frankowe w Polsce: Nowe Wydarzenia

Kredyty frankowe przez wiele lat były popularnym wyborem wśród polskich kredytobiorców. Atrakcyjne warunki, w tym niższe raty w porównaniu z kredytami w złotówkach, przyciągały wiele osób, które marzyły o własnym mieszkaniu. Jednak wraz z nagłym wzrostem kursu franka szwajcarskiego, wiele rodzin znalazło się w trudnej sytuacji finansowej, zmuszone do płacenia znacznie wyższych rat niż pierwotnie zakładali.

Wyrok TSUE – Ochrona Kredytobiorców

Najnowszy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) z dnia 12 stycznia 2024 roku skupił się na kwestii banków, które próbowały dochodzić rekompensaty w postaci sądowej waloryzacji kapitału udzielonego w ramach umowy kredytu hipotecznego po jej unieważnieniu. Jednakże, wyrok TSUE jednoznacznie stwierdził, że banki nie mają prawa tego robić, jeśli umowa kredytowa została uznana za nieważną z powodu zawarcia w niej nieuczciwych warunków. To wyrocznia, która stanowi kluczową ochronę dla konsumentów, wyjaśniając, że banki nie mogą domagać się dodatkowych roszczeń od kredytobiorców po unieważnieniu umowy.

Kancelaria Frankowa Explico – Profesjonalizm i Doświadczenie

W celu uzyskania pełniejszego obrazu obecnej sytuacji na rynku kredytów frankowych w Polsce, skonsultowaliśmy się z ekspertem prawniczym Mateuszem Sitko, pracującym w Kancelarii Frankowej Explico z Białegostoku. Kancelaria ta uważana jest za lidera w dziedzinie umów frankowych i słynie z profesjonalizmu oraz skuteczności.

Mateusz Sitko komentuje najnowszy wyrok TSUE: „To ważne osiągnięcie dla kredytobiorców korzystających z kredytów frankowych. Wyrok TSUE potwierdza, że kredytobiorcy są uprawnieni do ochrony przed nieuczciwymi warunkami w umowach frankowych. To także wyraźny sygnał, że banki nie mogą narzucać dodatkowych obciążeń po unieważnieniu umowy.”

Kancelaria Frankowa Explico, której Mateusz Sitko jest częścią, działa na polskim rynku prawnym od lat, pomagając kredytobiorcom w rozwiązywaniu problemów związanych z umowami frankowymi. Dzięki ekspertyzie prawników oraz dostosowaniu się do najnowszych przepisów prawnych, Kancelaria Explico zapewnia profesjonalne wsparcie w walce o prawa i sprawiedliwość dla frankowiczów.

W obliczu zmieniającej się sytuacji na rynku kredytów frankowych, profesjonalne wsparcie od tak cenionej kancelarii jak Explico z Białegostoku staje się kluczowe dla wielu kredytobiorców w Polsce. Wspólnie z ekspertami prawnymi można chronić swoje interesy i dążyć do sprawiedliwości w kontekście umów frankowych.

Red. OKO

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy