Nie możesz zabezpieczyć się przed nieszczęśliwymi zdarzeniami. Chroń się przed ich skutkami — jak to zrobić?

Licho nie śpi, nieszczęścia chodzą parami, pech tak chciał — to tylko niektóre powiedzenia dotyczące nieszczęśliwych wydarzeń. Jest ich znacznie więcej. To świadczy o tym, jak często występują i jak bardzo wiele osób się ich boi. Zamiast żyć w strachu, warto jednak zrobić wszystko, aby chronić się przed konsekwencjami tego, co może się stać. Jak można to zrobić?

Możesz zminimalizować ryzyko przykrych zdarzeń, dbając np. o zdrową dietę, aktywność fizyczną i regularne badania. To jednak nie sprawi, że na pewno nic złego Cię nie spotka. W związku z tym warto zadbać o ochronę przed potencjalnymi skutkami nieszczęśliwych wydarzeń i zapewnić sobie choćby finansowe wsparcie w trudnych chwilach.

Skuteczne sposoby na ochronę przed skutkami nieszczęśliwych wydarzeń

Spokój i poczucie bezpieczeństwa są bardzo ważne w życiu. Aby je sobie zapewnić, warto zadbać o odpowiednie rozwiązania w życiu, dzięki którym będziesz wiedzieć, że nawet jeśli przydarzy Ci się coś złego, nie zostaniesz sam z problemami. Jak skutecznie chronić się przed skutkami nieszczęśliwych wydarzeń? Jakie rozwiązania warto wdrożyć?

Wykupienie polisy NNW

Polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zapewnia finansową rekompensatę za utratę zdrowia lub życia. Możesz wykupić ubezpieczenia na różne kwoty — 20 000 zł, 40 000 zł, 60 000 zł, 100 000 zł i znacznie więcej. Oczywiście składka będzie w tym wypadku uzależniona właśnie przede wszystkim od sumy ubezpieczenia (im wyższa ona będzie, tym droższe będzie dane rozwiązanie).

W przypadku uszczerbku na zdrowiu odszkodowanie jest wypłacane w zależności od procentu uszczerbku. Im więcej procent ciała ulegnie uszkodzeniu, tym więcej pieniędzy otrzymasz.

Wybierając polisę NNW, warto zwrócić uwagę na kluczowe czynniki, takie jak zakres ubezpieczenia, suma ubezpieczenia i wysokość składki.

Wykupienie polisy na życie

Warto też wykupić polisę na życie. To jedno z najpopularniejszych ubezpieczeń. Dzięki niemu możesz zabezpieczyć przyszłość swojego małżonka czy np. dzieci na wypadek Twojej śmierci. Jeśli doszłoby do tragedii, uposażone osoby otrzymają odszkodowanie. Środki z niego będzie można przeznaczyć np. na bieżące opłaty, pomoc psychologiczną w przeżywaniu żałoby, edukację najmłodszych czy np. spłatę zaciągniętego kredytu.

Kupując polisę na życie, zwróć uwagę przede wszystkim na sumę ubezpieczenia, okres karencji (okres, w którym po zakupie polisa jeszcze nie obowiązuje), wysokość składki i dodatkowe elementy (np. wsparcie na wypadek poważnego zachorowania).

Ponadto pamiętaj, że możesz wykupić polisę indywidualną (tylko dla siebie lub dla siebie i dla swojej rodziny) oraz zdecydować się na ubezpieczenie grupowe w swojej pracy (z reguły jego warunki są z góry określone dla każdej osoby, która zdecyduje się na ten wariant).

Zabezpieczenie się poprzez odszkodowanie za nowotwór złośliwy

Ryzyko zachorowania na nowotwór rośnie. Dotyczy ono coraz częściej już nie tylko osób starszych, ale również w średnim wieku i młodych. Mimo rozwijającej się medycyny nadal pojawiają się problemy związane z leczeniem, a śmiertelność w wielu przypadkach wciąż jest na wysokim poziomie. Zdrowa dieta, aktywność fizyczna, regularne badania i dbanie o prawidłową masę ciała zmniejszają ryzyko tego, że choroba zostanie wykryta w zaawansowanym stadium. Nie chronią jednak przed jej pojawieniem się i tym, jak wpłynie ona na los Twój i całej Twojej rodziny.

Ty możesz mieć na to wpływ. Możesz wykupić ubezpieczenie, które zapewni odpowiednie odszkodowanie za nowotwór złośliwy. Jest to dodatkowa forma ochrony, którą możesz dodać do polisy na życie. Dzięki niej można otrzymać po diagnozie nawet do kilkuset tysięcy złotych lub refundację kosztów leczenia za granicą nawet do kilku milionów euro.

Sięgnięcie po ubezpieczenie domu

Anomalie pogodowe, wiatry, burze, grad — to czynniki, które mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń w Twoim domu (np. zerwania dachu, wybicia szyb). Zagrożeniami dla Twojego mieszkania są też oczywiście wandale czy nawet złodzieje. Możesz się chronić przed skutkami różnego rodzaju nieszczęśliwych wydarzeń, wykupując ubezpieczenie domu.

Może ono obejmować swoim zakresem m.in. mury i elementy stałe, szyby, lokatorów i zwierzęta domowe, wyposażenie, garaż, altanę i bramę wjazdową. Specyfika konkretnej polisy będzie uzależniona od oferty ubezpieczyciela. W internetowych porównywarkach znajdziesz zestawienie najważniejszych informacji dotyczących tego zagadnienia. To ułatwi Ci wybranie ubezpieczenia, które jest najkorzystniejsze i dopasowane do Twoich potrzeb.

Wykupienie ubezpieczenia za pobytu w szpitalu

W ramach podstawowego ubezpieczenia na życie możesz zdecydować się na wiele dodatkowych opcji, w tym właśnie na ubezpieczenie za pobytu w szpitalu. Więcej informacji na jego temat znajdziesz na stronie https://rankomat.pl/zycie/odszkodowanie-za-pobyt-w-szpitalu-jak-gdzie-i-ile. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki temu rozszerzeniu możesz sobie zapewnić zabezpieczenie na wypadek hospitalizacji. To bardzo ważne, szczególnie dla osób, które np. nie mają prawa do płatnego zwolnienia lekarskiego ze względu na formę zatrudnienia, więc kiedy nie pracują, nie zarabiają.

Odpowiednie ubezpieczenia dają poczucie bezpieczeństwa. Sprawiają też, że w trudnych chwilach można liczyć na realne finansowe wsparcie. Wybierz więc te z nich, które rzeczywiście będą odpowiadały Twoim potrzebom, a zyskasz większy spokój w codziennym życiu.

Red. OKO

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy