Renomowana palarnia kawy czy sklep? Gdzie kupić kawę ziarnistą?

Renomowana palarnia kawy czy sklep? Gdzie kupić kawę ziarnistą?

Wyobraź sobie leniwy, niedzielny poranek. Masz ochotę na filiżankę pysznej kawy. Jesteś szczęśliwym posiadaczem ekspresu, więc wsypujesz ziarna do młynka i czekasz na ten wspaniały smak i aromat… Ale kawa kawie nie równa. Czytaj dalej, a dowiesz się czy kawa ziarnista ze sklepu dorównuje kawom z renomowanej palarni.

Kawa ziarnista w sklepie

Kawy ziarniste w sklepie to produkcja na masową skalę. Krzewy uprawiane na wielkich plantacjach, z wykorzystaniem nawozów przyspieszających ich wzrost i owocowanie. Ziarna zbierane są mechanicznie za pomocą specjalnych kombajnów kawowych. Cechują się niższą jakością, mają o wiele więcej ziaren z defektami (połamane, z pleśnią). Kawa koncernowa jest wypalana krótko i w bardzo wysokiej temperaturze, co nie pozwala wydobyć z niej wszystkich smaków i aromatów. Poza tym jest przechowywana przez wiele tygodni w magazynach oczekując na zakup. W ten sposób traci swoje właściwości.

Renomowana palarnia kawy

Renomowane palarnie kawy zaopatrują się w ziarna z małych plantacji, gdzie nikt nie przyspiesza wzrostu krzewów. Takie ziarna są oczywiście droższe, ale o wiele lepszej jakości. Wypalane są w niewielkich palarniach. Tam pracownik (roaster) zwraca uwagę na to, aby wydobyć z ziaren to, co najlepsze. Są też wypalane w niższej temperaturze i znacznie wolniej. Dzięki temu kawa z dobrej renomowanej palarni kawy jest pełna aromatu i smaku, którego nie doświadczy się w zwykłej kawie ziarnistej w sklepie. Najpopularniejsza jest kawa z Brazylii, ponieważ ma łagodny smak i niską kwasowość, co odpowiada większości kawoszy.

Podsumowanie

Kawa ziarnista kupowana w sklepie ma inne właściwości niż kawa z renomowanej palarni kawy. Decydując się na zakup kawy ziarnistej, zastanów się czy potrzebujesz tylko zastrzyku energii czy też wolisz rozkoszować się smakiem i aromatem mieszanek kaw z różnych zakątków świata. Poczuj się jak we włoskiej kawiarni pijąc w domu kawę z renomowanej palarni kawy.

Red. OKO

Fot. diego1012 / Shutterstock.com

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy