Studia podyplomowe z rolnictwa – sposób na zdobycie kwalifikacji rolniczych. Co warto o nich wiedzieć?

Studia podyplomowe z rolnictwa – sposób na zdobycie kwalifikacji rolniczych. Co warto o nich wiedzieć?

Czy wiesz, że aby móc nabyć grunt rolny i prowadzić gospodarstwo w Polsce, niezbędne są odpowiednie kwalifikacje? Jeżeli planujesz swoją przyszłość właśnie w tej branży, ale nie masz jeszcze doświadczenia, to warto rozważyć studia podyplomowe z rolnictwa. W tym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na temat tego kierunku.

Czy studia podyplomowe z rolnictwa są dla ciebie?

Studia podyplomowe z rolnictwa nie są dedykowane wyłącznie absolwentom rolniczego kierunku licencjackiego lub magisterskiego. Z powodzeniem mogą zapisać się na nie osoby, które ukończyły naukę w innej dziedzinie, jednak planują w najbliższej przyszłości przebranżowienie się i zakup gruntu rolnego. Rolnictwo to dobry kierunek, który sprawdzi się też w przypadku pracowników przemysłu rolno-spożywczego, firm specjalizujących się z bio-żywności, administracji samorządowej, a także w organizacjach działających na rzecz rozwoju wsi.

Czego nauczysz się na studiach podyplomowych z rolnictwa?

Studia podyplomowe z rolnictwa trwają 2 semestry i mają charakter kwalifikacyjny. Oznacza to, że po ich ukończeniu zdobędziesz kwalifikacje rolnicze uznawane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Co więcej, uzyskanie świadectwa zwalnia cię również z konieczności przystąpienia do państwowego egzaminu.

Sam program studiów podyplomowych z rolnictwa obejmuje takie zagadnienia jak podstawy prawa rolnego, rachunkowość rolniczą, marketing artykułów rolnych, produkcję ogrodniczą, technologie produkcji zwierzęcej, odnawialne źródła energii czy podstawy kontroli weterynaryjnej. Tak rozbudowany sylabus gwarantuje, że po ukończeniu kierunku będziesz w stanie prowadzić agrofirmę, poznasz od podszewki rynek rolny w Unii Europejskiej oraz będziesz w stanie nabywać grunty rolne. Po studiach podyplomowych będziesz mieć również możliwość ubiegania się o dotacje i dopłaty.

Gdzie zapisać się na studia podyplomowe z rolnictwa?

Jeśli chcesz się zapisać na studia podyplomowe z rolnictwa, to masz do wyboru dwa rozwiązania – kierunek stacjonarny albo naukę przez internet. W pierwszym przypadku musisz uczęszczać na zajęcia zgodnie z ustalonym odgórnie harmonogramem i dojeżdżać na uczelnię czasem znajdującą się w innym, oddalonym o wiele kilometrów mieście. W przypadku studiów podyplomowych online, które znajdziesz między innymi w ofercie Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego, możesz uczyć się, kiedy i gdzie chcesz, np. po pracy, wieczorami w weekendy, a nawet podczas wyjazdów. Wybierając edukację online, stawiasz na wygodę i elastyczność, nie rezygnując z przystępnych sposobów zdobywania wiedzy oraz odpowiednio wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Co ważne, po ukończeniu studiów podyplomowych z rolnictwa online otrzymujesz świadectwo, które nie różni się niczym od dokumentu wydawanego studentom stacjonarnym. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://studia-online.pl/kursy/4868096

Red. OKO

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy