Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej

Ponad 150 warsztatów, pokazów, wykładów prowadzonych przez naukowców Politechniki Białostockiej w niemal 20 ścieżkach tematycznych

6 prezentacji dotyczących oferty edukacyjnej każdego wydziału. Ponad 10 studenckich kół naukowych, które pokażą swoje innowacyjne projekty w Centrum Nowoczesnego Kształcenia. 

Politechnika Białostocka otwiera dziś (22.03) drzwi na Uczelnię. Na warsztaty, pokazy, wykłady i wycieczki na 6 politechnicznych wydziałów zapisało się ponad 1400 osób. To w większości zorganizowane grupy szkole z całego regionu. Uczestnicy uczą się w liceach, technikach, szkołach zawodowych i technicznych: w Białymstoku, Augustowie, Łapach, Suwałkach, Wysokiem Mazowieckiem, czy Hajnówce.

Jakie wydarzenia najchętniej wybierano w rejestracji online? „Dowodzenie na maturze” – to temat, który cieszył się największą popularnością. Uznanie znalazły też wydarzenia, których tematyka jest ostatnio na czasie, a więc odnawialne źródła energii, ochrona środowiska, inżynieria biomedyczna, robotyka, mechatronika, elektronika. Zainteresowanie wzbudziły prezentacje kierunków studiów poszczególnych wydziałów, a także wykład dotyczący „ABC rekrutacji” na największą uczelnię techniczną w Polsce północno-wschodniej.

Wielu chętnych zapisało się także na wycieczkę po pracowniach Wydziału Architektury. Spodziewamy się wielu gości, dla których przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Otwarte będą nie tylko pracownie na poszczególnych wydziałach Politechniki Białostockiej. Prawdziwym epicentrum atrakcji będzie również Centrum Nowoczesnego Kształcenia.

Wydarzenia Dnia Otwartego Politechniki Białostockiej będą się odbywać w godz. 9:00-15:00, w kilku lokalizacjach:

na kampusie przyul. Wiejskiej 45 (teren pomiędzy ulicami Zwierzyniecką, Wiejską i Świerkową), na Wydziale Architektury przy ul. Oskara Sosnowskiego 11, na kampusie Wydziału Inżynierii Zarządzania przy ul. Ojca Tarasiuka 2 w Kleosinie.

Tegoroczny program Dnia Otwartego jest naszpikowany atrakcjami.

Szczegóły: https://dni.pb.edu.pl/

 

Dział Promocji Politechniki Białostockiej

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy