„Followersi – zniewoleni czy wolni? O uzależnieniu dzieci i młodzieży od świata cyfrowego”

„Followersi – zniewoleni czy wolni? W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim (15.02) zorganizowano konferencję o uzależnieniu dzieci i młodzieży od świata cyfrowego” 

Komputer, smartfon i Internet – to nie tylko możliwości rozwoju dla dziecka, ale też wiele zagrożeń. Przekonywali o tym w Białymstoku eksperci i organizatorzy konferencji „Followersi – zniewoleni czy wolni? O uzależnieniu dzieci i młodzieży od świata cyfrowego”. Uczestniczyło w niej około 300 osób – rodzice i nauczyciele z całego województwa.

Według badań 1,3 proc. polskich nastolatków ma poważne problemy z nadużywaniem Internetu, a 12 proc. badanych udzieliło odpowiedzi wskazujących na zagrożenie związane z nadmiernym z niego korzystaniem. Skala problemu wśród chłopców była dwukrotnie większa niż wśród dziewcząt to 1,8 proc. do 0,8 proc..

13 proc. młodszych dzieci i aż 15 proc. młodzieży jest uzależnionych od social mediów. Co trzeci nastolatek spędza tam kilka godzin dziennie, a wielu z nich nawet 12 godzin. Młodzi chcą ograniczyć korzystanie z sieci, ale im się to nie udaje, przez co zaniedbują inne zajęcia – wynika z ogólnopolskich naukowych badań jakości życia dzieci i młodzieży zleconych przez Rzecznika Praw Dziecka.

Szkolenie zorganizowała Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy.

Red. M. L.

Fot. iStockPhoto / PUW

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy