Kolejny punkt programu PiS: „Bon szkolny Poznaj Polskę” – FILM

W czwartek Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło czwarty, nowy punkt programu PiS na kolejną kadencję – program „Bon szkolny – Poznaj Polskę”, czyli dofinansowanie dwudniowych wycieczek edukacyjnych dla każdej klasy, każdego ucznia w Polsce

O tym programie na konferencji w Białymstoku (7.09) mówił również wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski. Podkreślił, że w przyszłym roku prawie 5 mln uczniów odwiedzi najważniejsze miejsca w Polsce, w tym na Podlasiu.

Podlaskie słynie z tego, że ma nieskażoną przyrodę, ma ciekawą, oryginalną kuchnię i to są na pewno elementy, które na pewno będą przyciągały także młodzież. Jesteśmy także terenem wielokulturowym, co w wielu częściach naszego kraju może być zjawiskiem nowym, nieodkrytym – – mówi wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.

Program „Poznaj Polskę” ruszy wiosną przyszłego roku. Nie jest nowością. Funkcjonował już w roku szkolnym 2022/2023. Jak czytamy na stronach rządowych, na ten cel Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczył 50 mln zł, ponieważ jeszcze w poprzednim roku szkolnym program cieszył się ogromnym zainteresowaniem. „Skorzystało z niego ponad 460 tys. uczniów” – podaje resort na swojej stronie.

„Dofinansowanie dwudniowych wycieczek szkolnych to kolejny punkt programu PiS. Inwestujemy w młodych ludzi, aby mogli z dumą odwoływać się do własnej kultury, historii, osiągnięć Polski, a także czuli dumę z bycia Polakiem, polskiego języka i symboli narodowych” – mówi w spocie, opublikowanym na X (dawniej Twitter), Przemysław Czarnek.Jak podkreślał wiceminister,

Jak mówi wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski od wiosny przyszłego roku, jeśli tylko szkoły będą chciały i organy prowadzące złożą wnioski, blisko 5 mln dzieci i młodzieży uda się w Polskę, by ją poznawać. Program ten jest również szansą dla branży turystycznej.

– Mamy nadzieję, że ten program będzie nie tylko wkładem edukacyjnym uczniów, ale będzie także elementem rozwoju branży turystycznej, także poza tym najbardziej odwiedzanym sezonem, czyli sezonem letnim, a także wsparciem dla chociażby gospodarki związanej z przewozami turystycznymi. Przewoźnicy przecież mają sporo swoich problemów – podkreśla wiceminister.

„Bon szkolny – Poznaj Polskę” zakłada dofinansowanie wycieczek edukacyjnych w wysokości od 80 procent do nawet 100 procent. Budżet przeznaczony na ten program wynosi około miliarda zł.

 

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy