Minister Czarnek: 1 września wrócimy w trybie stacjonarnym do szkół

1 września 2022 r. wrócimy w trybie stacjonarnym do nauki i będziemy w niej trwać przez kolejny rok szkolny – powiedział szef MEiN w Programie I Polskiego Radia, pytany o możliwą falę pandemii COVID-19.

Minister edukacji i nauki pytany był w poniedziałek w Programie I Polskiego Radia o przygotowanie szkół na ewentualne zaostrzenie sytuacji pandemicznej z początkiem nowego roku szkolnego. Czarnek odpowiedział, że poradzenie sobie z kolejną falą COVID-19 uda się bez zamykania szkół, m.in. „dzięki ścisłej współpracy z ministrem Adamem Niedzielskim”.

Szef resortu edukacji ocenił, że skuteczne działanie było widoczne już podczas poprzednich fal pandemii, kiedy szkoły funkcjonowały w trybie stacjonarnym z wyjątkami w okresie bożonarodzeniowym i okołoferyjnym.

– Jestem przekonany, że nasze doświadczenia, nasze przygotowania, nasze sprawdzone działania spowodują, że już 1 września 2022 r. wrócimy w trybie stacjonarnym do nauki i będziemy w niej trwać przez kolejny rok szkolny” – podkreślił.

Dodał, że „czeka z utęsknieniem na wyniki egzaminów maturalnych i wyniki egzaminów ósmoklasisty” i jest przekonany, że będą lepsze niż w zeszłym roku. ”

Nauka stacjonarna to coś innego niż nauka zdalna i to jest naszym priorytetem” – zaznaczył.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w piątkowej rozmowie z Medonetem ocenił, że obecne prognozy pandemii COVID-19 mówią o możliwości wzrostu liczby zakażeń w lipcu. Jeśli chodzi o wrzesień czy październik „prognozy na razie nie pokazują większego przyspieszenia pandemii”, choć i tak resort, niezależnie od przewidywań, przygotowuje się na najgorsze. (PAP)

Red. M.L.

Fot. zdjęcie ilustracyjne / arch. Podlaskie 24.pl

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy