Nowoczesne symulatory spawalnicze w CKZ w Łapach

W Centrum Kształcenia Zawodowego w Łapach otwarto pracownię łączenia metali wyposażoną w dwa nowoczesne symulatory spawania. Koszt ich zakupu to 300 tys. zł

To najnowocześniejsze na rynku takie urządzenia, koszt ich zakupu wyniósł 300 tys. zł – mówił dyrektor CKZ w Łapach Krzysztof Dobkowski, ciesząc się, że może mieć urządzenia jakich nie mają inne szkoły – nawet te z kraju.

Symulatory mają podnieść jakość kształcenia i zwiększyć zainteresowanie kursami zawodowymi, prowadzonymi w CKZ.

Nasze szkoły to nie tylko ulotki z hasłem „zapraszamy”, to jednostki wyposażone w nowoczesny sprzęt – chwalił się starosta Jan Bolesław Perkowski.

Dodał, że symulatory będą wykorzystywane nie tylko w Łapach, ale też w Czarnej Białostockiej, gdzie okoliczni przedsiębiorcy narzekają na brak spawaczy.

To jest skok technologiczny – mówił wicestarosta Roman Czepe.

Jednocześnie apelował do dyrektorów okolicznych szkół, by skorzystali z tego co oferuje szkoła w Łapach.

Za podnoszenie poziomu kształcenia praktycznego dziękował jako łapiak wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mariusz Gołaszewski – jednocześnie dyrektor podstawówki.


Nie trzeba jechać do Białegostoku. Tu są dobre warunki kształcenia – mówił.

Symulator spawalniczy to precyzyjny i realistyczny mechanizm oparty na wirtualnej rzeczywistości, rozszerzonej dzięki ekranowi w hełmie operatora. Symulator jest przeznaczony zarówno do szkolenia nowych spawaczy, jak i do doskonalenia umiejętności tych doświadczonych.

Red. M.L.

Fot. Powiat Białostocki

Na podstawie Powiatu Białostockiego

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy