Premier: życzę, by nowy rok szkolny był pełen radości, otwarcia na świat, dociekliwości

Życzę, by nowy rok szkolny był pełen radości, otwarcia na świat, dociekliwości, poszukiwania pasji i dobra – powiedział w poniedziałek do uczniów w Rokicinach (woj. łódzkie) premier Mateusz Morawiecki

Podkreślił, że są to wartości i ideały, które kształtują nie tylko życie jednostki, ale też życie narodu.

Premier wziął w poniedziałek udział w inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Rokicinach.

„Początek roku szkolnego po tak długich wakacjach, jednych z najdłuższych, to pewnie jest przeżycie. Macie i te chwile radosne: spotkania z kolegami, koleżankami, nauczycielami, ale macie na pewno też obawy, swoje troski, wątpliwości, jak pójdzie ten nowy rok szkolny. Ja chciałbym życzyć wam tego, by poszedł jak najlepiej. By był pełen radości, pełen otwarcia na świat, dociekliwości, poszukiwania pasji, dobra, tych wszystkich wartości i ideałów, które kształtują nasze życie, także życie narodu, państwa” – powiedział do uczniów Morawiecki.

Jak wskazał, aby życie szkolne było jak najpełniejsze, muszą być do tego odpowiednie warunki. Dodał, że jest to możliwe dzięki inwestycjom w szkolną infrastrukturę. Wymienił też programy służące wsparciu aktywności sportowej dzieci i młodzieży, jak rządowy program „Klub” wspierający małe kluby sportowe.(PAP)

Red. M.L.

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy