Uniwersytet Medyczny w Białymstoku najlepszy wśród podlaskich uczelni w rankingu „Perspektyw”

UMB najlepszą podlaską uczelnią wyższą wg rankingu „Perspektyw”

Ranking Uczelni Akademickich miesięcznika „Perspektywy” uwzględnia 29 wskaźników. To m.in. prestiż, potencjał naukowy, innowacyjność, warunki kształcenia i umiędzynarodowienie.

Najlepiej w zestawieniu wypadł Uniwersytet Warszawski. W przypadku uczelni niepublicznych pierwsze miejsce zajęła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, a wśród uczelni zawodowych najwyżej sklasyfikowano Państwową Szkołę Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zajął 21. miejsce na 96 uczelni ujętych w zestawieniu. Uniwersytet w Białymstoku uplasował się na 42. pozycji. Politechnikę Białostocką sklasyfikowano razem z ośmioma innymi uczelniami na jednej, grupowej lokacie. Chodzi o miejsca od 52. do 60.

W rankingu uczelni niepublicznych znalazła się jedna podlaska placówka. To Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży, która zajęła 34. miejsce na 43 lokaty. Natomiast w zestawieniu publicznych uczelni zawodowych 2. miejsce na 19 pozycji zajęła łomżyńska Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości.

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaskie24.pl

Umb

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy