UwB -najwięcej chętnych jest na ekonomii, największa konkurencja – na kryminologii.


Ponad 6 tys. chętnych na Uniwersytet w Białymstoku

6027 kandydatów zarejestrowało się na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku. Najwięcej chętnych jest na ekonomii, największa konkurencja – na kryminologii.

Rekrutacja na największej podlaskiej uczelni rozpoczęła się 3 czerwca. Zapisy w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) zakończyły się w niedzielę (7.07) o północy. Chętni na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie mieli do wyboru 30 kierunków, a na nich 1940 miejsc.

 

Najwięcej osób, 638, zarejestrowało się na ekonomię. Drugą najliczniejszą grupę stanowią kandydaci na prawo – jest ich 492. Na filologię angielską jest 407 chętnych. Dużym zainteresowaniem cieszy się też zarządzanie (364 osoby), kryminologia (331) oraz pedagogika (313), a także nowo utworzone jednolite studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (270 chętnych).

 

Pod względem liczby kandydatów na miejsce prym wiedzie kryminologia – o każde z 20 miejsc stara się ponad 16 chętnych. Duża konkurencja jest też na administracji – blisko 11 kandydatów na miejsce, a także na kierunku bezpieczeństwo i prawo – prawie 10 osób na miejsce. Spora rywalizacja jest też na zarządzaniu (ponad 7 chętnych na miejsce) oraz filologii angielskiej (blisko 7).


Wyniki postępowania rekrutacyjnego kandydaci poznają 16 lipca. Informacje te pojawią się na ich indywidualnych kontach w systemie IRK. Osoby zakwalifikowane do przyjęcia będą miały 3 dni na dostarczenie wymaganych dokumentów – od 17 do 19 lipca. Na tych kierunkach (bądź w przypadku kierunku filologia – specjalnościach), na których nie zostanie wyczerpany limit miejsc, będą kwalifikowane i zapraszane do dostarczenia dokumentów kolejne osoby z najwyższą liczbą punktów. Ostateczne wyniki postepowania rekrutacyjnego będą znane 26 lipca.

 

Nadal mogą rejestrować się kandydaci na stacjonarne studia II stopnia – w zależności od wydziału rejestracja potrwa do 21 lub 28 lipca. Nabór na studia niestacjonarne będzie prowadzony do 12 września.

Łącznie na studia stacjonarne I, II stopnia oraz jednolite magisterskie w roku akademickim 2019/2020 UwB planuje przyjąć 2830 osób. Na studiach niestacjonarnych przewidzianych jest łącznie 560 miejsc.

Red. OKO

Fot. UwB

Uniwersytet w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy