W Białymstoku trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023

Rozpoczęła się rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023

Na absolwentów szkół podstawowych w Białymstoku czeka ponad 6,6 tys. miejsc w 36 placówkach.

Rekrutacja do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych dla absolwentów szkół podstawowych prowadzona jest z wykorzystaniem systemu informatycznego od 16 maja do 20 czerwca (do godz. 15.00). System elektroniczny znajduje się na stronie bialystok.e-omikron.pl.

Uczniowie do wyboru mają: 17 liceów, 11 techników i 8 szkół branżowych I stopnia. W szkołach ponadpodstawowych Miasto Białystok przygotowało 6 657 miejsc, w tym: wliceach ogólnokształcących – 3 048, wtechnikach – 2 545, w branżowych szkołach I stopnia – 1 064.

Liczba miejsc oferowanych w szkołach ponadpodstawowych podyktowana jest prognozowaną liczbą kandydatów.

Miasto zaplanowało utworzenie łącznie we wszystkich szkołach 234 oddziałów, w tym:

5 oddziałów integracyjnych,

8 – mistrzostwa sportowego,

1 – sportowy,

1 – dwujęzyczny,

1 – międzynarodowy.

Propozycje Miasta obejmują bogatą ofertę 45 zawodów w technikach oraz 22 zawodów w branżowych szkołach I stopnia. W ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2022/2023 zaproponowano kształcenie w dwóch nowych zawodach:

W Zespole Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa przy ulicy Władysława Broniewskiego 14 na poziomie technikum – technik spawalnictwa.

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica przy ulicy Sienkiewicza 57 na poziomie technikum – technik stylista.

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej kandydaci wypełniają w formie elektronicznej lub odręcznie (wniosek można pobrać w każdej szkole ponadpodstawowej). Dopuszcza się trzy formy ich składania: wysłanie podpisanego wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres szkoły (skanów lub zapisów w postaci pdf), dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do placówki lub potwierdzenie wniosku w systemie profilem zaufanym (w takim przypadku nie jest konieczne składanie go w formie papierowej).

Kandydat wypełniając wniosek może wybrać maksymalnie trzy szkoły ponadpodstawowe. Listę szkół należy ułożyć według preferencji, uwzględniając poziom zainteresowania daną placówką. Jednostka wskazana na pierwszej pozycji nazywana jest szkołą pierwszego wyboru. Nie ma ograniczeń w wyborze liczby oddziałów w wybranych szkołach.

Red. M.L.

Fot. Marcin Jakowiak/UM Białystok

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy