Żłobek i Przedszkole w Sobolewie z programu Maluch +

Żłobek i Przedszkole w Sobolewie z programu Maluch +

We wtorek (18.05) burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski podpisał umowę z wykonawcą największej w historii tego samorządu inwestycji – budowy żłobka i przedszkola w Sobolewie. Jest ona dofinansowana z rządowego programu „Maluch+”, który wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Od kilku lat, po wybudowaniu przedszkola samorządowego w Grabówce, bardzo nowoczesnego, kolejne rekrutacje pokazują, że ciagle mamy za mało miejsc opieki nad najmłodszymi mieszkańcami gminy Supraśl. Zdecydowaliśmy, że konieczna jest rozbudowa istniejącego już obiektu – mówił przed podpisaniem umowy burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski.

Przetarg wygrała białostocka firma REDIL Jacek Rutkowski. Wybuduje żłobek i przedszkole gminne w Sobolewie, nieopodal funkcjonującej filii przedszkola w Grabówce.

Projekt zakłada powstanie żłobka z trzema oddziałami (25 dzieci w oddziale) na parterze. Będzie to niezależnie funkcjonujący obiekt z własnym wyposażeniem technicznym. Przedszkole gminne znajdować się będzie na dwóch kondygnacjach nowego obiektu (I i II piętro).

W budynku będą sale dydaktyczne, pomieszczenia administracyjno-biurowe i socjalne. W przedszkolu przewidziano funkcjonowanie pięciu oddziałów, po 25 dzieci w każdym.

Planowana liczba dzieci w żłobku wynosi 75, natomiast w przedszkolu 125.

Gmina Supraśl otrzymała na zrealizowanie tej inwestycji ponad 2,25 mln zł dofinansowania z rządowego programu „Maluch+”, który wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki.

Na terenie naszego województwa od 2016 do 2020 roku ten program objął prawie 9800 miejsc opieki. Wydaliśmy na to ze środków rządowych z programu Maluch+ ponad 35 mln zł.

Cieszę się, że kolejna edycja jest już uruchamiana na 2021 rok – będziemy mieli w niej projekty regionalne na ponad 11 mln zł, a jednym z nich jest właśnie inwestycja w Sobolewie – mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Podpisana we wtorek umowa opiewa na kwotę prawie 10,5 mln zł. Zgodnie z placem żłobek zostanie uruchomiony w 2022 roku, natomiast przedszkole zostanie oddane do użytku rok później.

Red. OKO

Fot. Podlaski Urząd Wojewódzki

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy