Gorsząca wystawa w Galerii Arsenał

Gorszącą wystawę postanowiła pokazać Galerian Arsenał. Oprócz obscenicznego graffiti, były tam napisy: Chłopcy z armii Boga mają ciasne dupki” czy „Będziesz cieniasie skakał na kutasie”, ,,Raz sierpem ,raz młotem heterohołotę”

Ekspozycja – jak czytamy na stronie galerii – ,,ma być projektem badawczym inspirowanym historią białostockiego anarchizmu insurekcyjnego. Celem wystawy jest przyjrzenie się historii ruchów robotniczych i anarchistycznych rozwijających się w Białymstoku.

„Łącząc materiały historyczne ze współczesnymi dziełami sztuki, akcjami w przestrzeni miasta, wydarzeniami publicznymi oraz centrum badawczym i wydawniczym, wystawa zarówno będzie eksplorować związki pomiędzy sztuką i polityką oraz rolę”.

Galeria Arsenał jest finansowana z budżetu Białegostoku.

Po rozpropagowaniu w internecie treści kontrowersyjnej wystawy przez radnego Solidarnej Polski  z patronatu nad nią i współpracy z Arsenałem wycofało się Polskie Radio Białystok.

W związku ze skandalicznymi treściami wystawy „Na początku był czyn” w białostockiej Galerii Arsenał, promującymi wulgarność, agresję, gwałt, przemoc i mowę nienawiści, Polskie Radio Białystok wycofuje patronat nad wspomnianą „wystawą”. 

Treści w niej zawarte stoją w sprzeczności z Art. 18 pkt 1-7 Ustawy o Radiofonii i Telewizji, do której przestrzegania Polskie Radio Białystok jest zobowiązane. Jednocześnie zażądaliśmy natychmiastowego usunięcia wszelkich informacji i znaków graficznych świadczących o przyznaniu patronatu. 

Dodatkowo, biorąc pod uwagę fakt wprowadzenia nas w błąd przez Galerię Arsenał, która we wniosku o objęcie patronatem ww. „wystawy” nie poinformowała PRB o jej prawdziwej zawartości oraz o jej części przeznaczonej wyłącznie dla widzów dorosłych, Polskie Radio Białystok zawiesza jakiekolwiek formy współpracy z

Galerią Arsenał. Misją Polskiego Radia Białystok jako medium publicznego jest promowanie i kultury i sztuki, ale misją nie może być wspieranie wulgarności, agresji i gwałtu.

Red. OKO

Fot. Sebastian Łukaszewicz Twitter

1 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy