Na Up To DateFestival 2023 w Białymstoku wystąpi 40 wykonawców z całego świata

Festiwal Up To Date zapoczątkuje muzyczne lato w Białymstoku. Odbędzie się w dniach 23-24 czerwca

Na miłośników muzyki elektronicznej czeka szereg występów w nowej miejscówce, zwanej „Secret Location”

Up To Date Festival 2023 oferuje kilka nowości. To nie tylko nowa lokalizacja, ale też letnie daty, openairowa formuła i program oscylujący mocno wokół muzyki elektronicznej. To także okazja do świeżego startu i przemyślenia wielu aspektów organizacyjnych. Jednym z kierunków podjętych przez organizatorów jest zwrot w stronę ekologii. Ważne jest podjęcie partnerstwa z Grupą Electrum.

Częścią wspólnej strategii jest międzynarodowa konferencja zatytułowana „Do we really care? #balance #climatetech #responsibility”, która odbędzie się 24 czerwca w „Nie Teatrze” przy ul. Sienkiewicza 4. Spotkanie poświęcone będzie zagadnieniu funkcjonowania podmiotów muzycznych w kontekście dbania o dobrostan planety.

Redukujemy ilość lotów, namawiamy artystów na pociągi, redukujemy ilość odpadów, poprzez ponowne użycie, w tym także festiwalowe ubrania będą rzeczami z odzysku – wylicza dyrektor artystyczny festiwal Jędrzej Dondziło.

Warto podkreślić, że zmiany w programie muzycznym odbyły się nie tylko na płaszczyźnie muzycznej, ale także kuratorskiej. Na festiwalu usłyszymy 40 występów artystów i artystek, z czego 1/4 to reprezentanci polskiej sceny niezależnej, zaś 22,5% całego programu to kobiety.

Większość tegorocznych zmian ma swoje korzenie w badaniu, które na zlecenie festiwalu Up To Date przeprowadził Instytut Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Na podstawie „Programu polityki kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus” Up To Date Festival wybrano jako imprezę kluczową w ramach Programu Wydarzeń Kluczowych. Ideą programu jest ułatwienie rozwoju dużych wydarzeń kulturalnych organizowanych przez białostockich twórców. Dlatego też festiwal otrzymał dotację z Miasta na trzy lata 2021-2023, po 540 tys. zł rocznie.

Up To Date Festival jest organizowany od 2010 roku. Szczegółowe informacje o festiwalu są dostępne na stronie organizatora.

Red. M.L

Fot. UM Białystok

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy