Wkrótce pierwszy Białostocki Dancing Międzypokoleniowy

Pierwszy Białostocki Dancing Międzypokoleniowy to wydarzenie towarzyszące wystawie „Historie o starości” w Galerii Arsenał elektrownia. Impreza odbędzie się w piątek, 12 lipca 2019 roku. W programie przewidziane są występy artystów tak „międzypokoleniowych”, jak zebrana publiczność.

 

Dancing Międzypokoleniowy to kolejne wydarzenie, w które angażuje się Up To Date Festival – po Akcji 50+ i „Wyślij Pocztówkę do Babci”. Jego celem jest zwracanie uwagi na sytuację seniorów. Wcześniej, na początku czerwca br. odsłonięto majestatyczny mural. Malowidło widnieje na elewacji jednego z najbardziej rozpoznawalnych białostockich budynków. Przypomina nie tylko o festiwalowej akcji „Wyślij Pocztówkę do Babci”, ale także głośno i wyraźne mówi o relacjach międzyludzkich. Ponadto, podczas wydarzeń towarzyszących festiwalu, nieprzerwanie realizowana jest akcja „Wyślij Pocztówkę do Babci”, polegająca na tym, że za darmo, podczas trwania wydarzenia, można wysłać pocztówkę z pozdrowieniami dla najbliższych.

Zaangażowanie białostockiego Up To Date Festivalu w organizację Dancingu Międzypokoleniowego w Białymstoku jest naturalnym przedłużeniem realizowanych przez festiwalowy zespół akcji kierowanych do seniorów, czego celem jest prawdziwe łączenie pokoleń. W ramach swojej działalności organizuje imprezy klubowe, Senior DJs Academy, Senior Speed Dating, prowadzi agencję epizodystów, modeli oraz aktorów 50+.

Dancing Międzypokoleniowy, to efekt wspólnych działań białostockich instytucji znanych ze swojej proaktywnej działalności na rzecz seniorów i budowania dialogu międzypokoleniowego: festiwalu Up To Date oraz Galerii Arsenał, przy wsparciu znanego już w całej Polsce Dancingu Międzypokoleniowego Pauliny Braun.

Ideą Dancingu Międzypokoleniowego jest przełamywanie stereotypów związanych z postrzeganiem starości, walka z wykluczeniem społecznym ze względu na wiek i łączenie pokoleń. Dancing uczy tolerancji i odwagi życiowej. Inspiruje do rozwijania swoich pasji niezależnie od wieku.

 

Dancing rozpocznie się o godz. o 17:00 w Galerii Arsenał elektrownia, przy ul. Elektrycznej 13 (wejście od ul. Świętojańskiej).

Wstęp – za darmo!

 

 

 

Zobacz też: Białystok. “Wyślij pocztówkę do babci” – zachęca z muralu Pani Eugenia

 

 

Red. M.L.

Fot. Up To Date Festival Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy