WOAK zmienił nazwę na Podlaski Instytut Kultury (PIK)

Od 1 lutego – zgodnie z uchwałą sejmiku województwa podlaskiego – WOAK zmienił nazwę na Podlaski Instytut Kultury (PIK). W poniedziałek (03.02) na siedzibie placówki przy ul. Kilińskiego przykręcono tablicę z nową nazwą.

Dyrektorka PIK Barbara Bojaryn-Kazberuk powiedziała, że zmiana nazwy to pierwszy krok „na nowej ścieżce rozwoju” instytucji.

Szczególny nacisk chcielibyśmy położyć na działania edukacyjne, ale będziemy też realizować i rozwijać te projekty, które do tej pory przez naszą instytucję były realizowane- wyjaśniła Barbara – Bojaryn-Kazberuk.

Wymieniła m.in. Podlaską Oktawę Kultur i Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus.

Nowy znak graficzny placówki nawiązuje do wzoru z tkaniny dwuosnowowej

Nowy znak graficzny placówki nawiązuje do wzoru z tkaniny dwuosnowowej, która jest tradycyjną tkaniną z regionu. Kolor znaku, czerwień – jak wyjaśniła Barbara Bojaryn-Kazberuk – nawiązuje do naturalnego barwienia tej tkaniny. – W ten sposób łączymy nowoczesność i tradycję. Chcemy pokazać, że z naszej tradycji możemy czerpać inspiracje i chcemy pokazać też, że naszą tradycję chcemy promować przy udziale nowoczesnych narzędzi – powiedziała.

Poinformowała, że rebranding instytucji ma kosztować ok. 30 tys. zł.

Wcześniej w mediach pojawiły się informacje o pomysłach związanych z budową nowej siedziby instytucji. Pytany o to w poniedziałek marszałek Artur Kosicki powiedział, że budynki w których obecnie odbywa się część działalności placówki, są zaniedbane, wymagają remontu. Po sprawdzeniu ich stanu technicznego będą podejmowane decyzje.

Barbara Bojaryn-Kazberuk dodała, że remontu wymaga też siedziba przy ul. Kilińskiego, która mieści się w zabytkowej kamienicy; projekty są w trakcie przygotowań.

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku (WOAK) rozpoczął działalność w 1957 roku. Jest organizatorem m.in. Podlaskiej Oktawy Kultur – festiwalu promującego muzykę i kulturę poszczególnych krajów; a także zespołu pieśni i tańca Kurpie Zielone.

Red. OKO

Fot. Wrota Podlasia

na podst. PAP i Wrót Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy