Zbliża się Up To Date Festival 2019


Cztery dni, sześć scen, kilkudziesięciu artystów, a do tego spektakl, konferencja i akcje społeczne. Tak będzie wyglądał tegoroczny Up To Date Festival. Muzyczne święto w Białymstoku rozpocznie się 5 września.

 

 

Już po raz dziesiąty w jeden z wrześniowych weekendów Białystok przemieni się w miasto rozbrzmiewające elektroniką i hip-hopem. Tym razem jednak weekend z Up To Date wydłużony zostanie o dwa dni i rozpocznie się koncertem otwarcia w czwartek (5 września).

 

„Jubileusz festiwalu Up To Date już tuż tuż. Z racje tego, że to 10. edycja,  festiwal będzie rozszerzony. Odbędzie się na przestrzeni czterech dni, od 5 do 9 września. To co jest nowością to koncert otwarcia, zamknięcia, after party, a także wiele wydarzeń towarzyszących. Zapraszamy w szczególności na koncert otwarcia, który odbędzie się przy ul. Podleśnej 2, w sali koncertowej Filharmonii Podlaskiej. Tam wystąpią Robert Henke z projektem Lumière III oraz Anthony Linell & Ali M Demirel”- powiedział Jędrzej Dondziło, dyrektor programowy festiwalu.

 

 

 

 

Piątek i sobota (6-7 września) to tradycyjnie dwa „Centralne Salony Ambientu” (Opera i Filharmonia Podlaska oraz Aula Magna Pałacu Branickich) i trzy sceny na krytych parkingach Stadionu Miejskiego (Beats. Stage by Burn Energy Drink, Pozdro Techno i Czwarta Scena Czwórki). Łącznie na tych czterech festiwalowych scenach wystąpi prawie 60 artystów. Wśród nich m.in. Richard Devine live, Kevin Richard Martin pres. Sirens live, Akira Rabelais live, DBridge, Sleeparchive live, Piernikowski, SOKÓŁ, Helena Hauff, PRO8L3M, IC3PEAK, Dopplereffekt live.

 

Tegoroczny festiwal zakończy się w niedzielę (8 września). W Auli Magna Pałacu Branickich wystąpią Alessandro Cortini live i Richard Devine live. W trakcie afterparty zaprezentują się Alden Tyrell live, Solid Blake, Seltron400 oraz Monster.

 

„Up To Date Festival przez dziesięć lat swojej historii systematycznie się rozwija. Z inicjatywy lokalnej w ciągu kilku lat zmienił się w wydarzenie wyróżniające się na kulturalnej mapie kraju. Co roku ten festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem, zachęca do powrotu stałych odbiorców i jednocześnie przyciąga nowych spoza miasta i regionu. Doceniając pracę, jaką na co dzień wykonują organizatorzy festiwalu oraz rolę, jaką odgrywa on w promocji miasta, wspieramy go finansowo – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

 

W programie festiwalu znalazły się także takie wydarzenia jak: „Żywa Biblioteka”, spektakl „Jawić się”, performans „Scena Arsenał X Up To Date Festival 2019, edycja 1”, konferencja „Wysokie canvasy”, akcja „Wyślij Pocztówkę do Babci” i „50+”.

 

Zobacz też: Białystok. “Wyślij pocztówkę do babci” – zachęca z muralu Pani Eugenia

 

W tym roku Miasto Białystok w ramach dotacji na organizację festiwalu przekazało 600 tys. zł. Up To Date Festival znalazł się także w Programie Wydarzeń Kluczowych, realizowanym w ramach Programu Polityki Kulturalnej Miasta.

 

 

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie www.uptodate.pl.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Podlaskie24.pl /Paweł Grześ / Up To Date Festival Białystok

UM Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy