Choroszcz otwiera pierwsze w historii gminy bulwary wraz z tężnią

Choroszcz otwiera pierwsze w historii gminy bulwary wraz z tężnią – pierwszą w regionie

W Choroszczy powstał pierwszy skate park. Powstała także tężnia – pierwsza w regionie. Obie inwestycje otoczone zielenią, ze ścieżkami dla pieszych, drogami dla rowerów, z wygodnym parkingiem, siłownią pod chmurką i bezpiecznym placem zabaw. Takie atrakcje oferują zrewitalizowane bulwary przy ul. H. Sienkiewicza w Choroszczy. Przestrzeń właśnie zyskała nowe oblicze. Stała się atrakcją dla wielu pokoleń.

Uroczyste otwarcie miejsca odbędzie się w czwartek, 17 września 2020 roku o godz. 16.00.

Dotąd niezagospodarowany i zdegradowany teren przy ul. H. Sienkiewicza w Choroszczy przekształcił się w nowoczesną i kolorową promenadę oferującą cały szereg atrakcji. Obszar został uporządkowany i wyposażony w nową zróżnicowaną nawierzchnię, powstały chodniki dla pieszych, ścieżki rowerowe, parkingi.

Z Bulwarów z pewnością skorzystają dzieci, młodzież i seniorzy.

Na terenie Bulwarów powstały elementy i urządzenia rekreacyjno-sportowe. Jest plac zabaw, skatepark z bank rampami oraz bank wallami, funbox z poręczą 3/1, grindbox 2 poziomy, Quarter pipe. Miejsce to zostało wyposażone także w pierwszą w regionie tężnię solankową. Wokół niej seniorzy, całe rodziny oraz inne zainteresowane osoby mogą zatrzymać się podczas codziennych spacerów, przysiąść na ławce i pooddychać pełnym zdrowotnych właściwości powietrzem.

Całość bulwarów została wyposażona w zielone nasadzenia i efektownie oświetlona.

– To kolejna historyczna inwestycja w gminie Choroszcz – mówi burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Niezagospodarowana i łagodnie mówiąc: niezachęcająca dotąd przestrzeń, przez mieszkańców Choroszczy była raczej omijana szerokim łukiem, choć blisko sąsiaduje z zabudową mieszkalną, a także była mijana podczas spacerów czy codziennych zakupów. Teraz diametralnie zmieniła swoje oblicze. Bulwary przy ul. H. Sienkiewicza stają się przestrzenią uporządkowaną i przyjazną społecznie. A skate park i tężnia solankowa – pierwsze takie realizacje w naszej gminie, a jeśli chodzi o tężnię, także w regionie – wierzę, że przyciągną przedstawicieli wielu pokoleń – konkluduje Burmistrz Wardziński.

Bulwary Sienkiewicza powstały w Choroszczy dzięki temu, że Gmina Choroszcz wzięła udział w konkursie, a jeszcze wcześniej wpisała inwestycję do Lokalnego Program Rewitalizacji Gminy Choroszcz na lata 2017-2023.  Zrewitalizowane Bulwary H. Sienkiewicza w Choroszczy powstawały jako zadanie „Budowa bulwarów choroszczańskich” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Ogólny koszt inwestycji to blisko 2,2 mln zł.

 

Całość bulwarów została wyposażona w zielone nasadzenia i efektownie oświetlona.

– To kolejna historyczna inwestycja w gminie Choroszcz – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Niezagospodarowana i łagodnie mówiąc: niezachęcająca dotąd przestrzeń, przez mieszkańców Choroszczy była raczej omijana szerokim łukiem, choć blisko sąsiaduje z zabudową mieszkalną, a także była mijana podczas spacerów czy codziennych zakupów. Teraz diametralnie zmieniła swoje oblicze. Bulwary przy ul. H. Sienkiewicza stają się przestrzenią uporządkowaną i przyjazną społecznie. A skate park i tężnia solankowa – pierwsze takie realizacje w naszej gminie, a jeśli chodzi o tężnię, także w regionie – wierzę, że przyciągną przedstawicieli wielu pokoleń – konkluduje Burmistrz Wardziński.

Ogólny koszt inwestycji to blisko 2,2 mln zł, pozyskane dofinansowanie z RPOWP 2014-2020 wyniosło ponad 1,5 mln zł, wsparcie z Budżetu Państwa – to blisko 220 tys. zł. Pozostałą kwotę – ponad 400 tys. zł gmina Choroszcz pokryje z własnego budżetu.

Bulwary Sienkiewicza powstały w Choroszczy dzięki temu, że Gmina Choroszcz wzięła udział w konkursie, a jeszcze wcześniej wpisała inwestycję do Lokalnego Program Rewitalizacji Gminy Choroszcz na lata 2017-2023. Skuteczny wniosek i dobre planowanie spowodowany, że Gmina spełniła wszelkie wymagane warunki i dlatego mogła zrealizować na swoim terenie kolejną innowacyjną społecznie inwestycję. Zrewitalizowane Bulwary H. Sienkiewicza w Choroszczy powstawały jako zadanie „Budowa bulwarów choroszczańskich” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

 

Red. M.L.

Fot. UM w Choroszczy

Urząd Miejski w Choroszczy

5 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy