Moda na kładkę w Krzemiance. Atrakcję odwiedzają tłumy

Długo wyczekiwana inwestycja została  jest już udostępniona do zwiedzania. Ściągnęło to do Puszczy Knyszyńskiej rzesze turystów, którzy chcą zobaczyć nową kładkę i dziką przyrodę, którą można z niej podziwiać

 A o tej porze roku Puszcza Knyszyńska na zabagnionym terenie wygląda jak dżungla. Można oglądać piękne i rzadkie rośliny.

Ta wyjątkowa kładka przebiega przez zabagnioną dolinę rzeki Krzemianka.  Jest częścią ponad 2 kilometrowej ścieżki, prowadzącej przez urokliwe źródliska oraz pozostałości prehistorycznych kopalni krzemienia sprzed około 3000 lat.

Kładka położona jest w rezerwacie przyrody Krzemianka (Nadleśnictwo Knyszyn).  Celem  rezerwatu  jest zachowanie ekosystemów leśnych charakterystycznych dla Puszczy Knyszyńskiej. Ochrona obszarów źródliskowych oraz licznych stanowisk rzadkich i chronionych gatunków roślin i zwierząt.

Wykonanie zaplanowanych działań oprócz roli edukacyjnej ma na celu również poprawę bezpieczeństwa osób odwiedzających rezerwat. Kładka dostosowana jest do potrzeb osób
z niepełnosprawnością. W ramach realizacji zadania zmodernizowano miejsce postojowe przed wejściem na ścieżkę, poza tym wykonano 2 platformy widokowe oraz mostki nad ciekami wodnymi.

Atrakcja turystyczna woj.podlaskiego powstała w ramach projektu „Kładka wśród źródlisk w Krzemiance” sfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku oraz Nadleśnictwo Knyszyn zachęcają do odwiedzania i korzystania z naszego obiektu.Ale chyba już nie muszą reklamować nowej kładki.

Zobaczcie w naszym filmie.

Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

Fot. Małgorzata Kotarska – Ołdakowska Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy