Monitoring Nadleśnictwa Nurzec nagrał watahę wilków

Monitoring Nadleśnictwa Nurzec nagrał watahę wilków

Kamera monitoringu Nadleśnictwa Nurzec nagrała dość rzadki widok. Wataha wilków postanowiła w jednym z leśnictw skorzystać z leśnej żwirówki.

Pierwszy raz leśnicy mieli okazję uwiecznić w nadleśnictwie tak liczną grupę wilków. Zazwyczaj spotykane były pojedynczo.

W lesie wilk jest skrytym zwierzęciem i bardzo trudno go dostrzec, dlatego łatwiej i częściej zauważymy go na otwartej przestrzeni, na drogach publicznych czy na leśnych żwirówkach.

Stado wilków zwane jest watahą i liczy od 6 do 8 osobników.Watahą dowodzi najstarsza para (tzw. para alfa – basior i wadera). Resztę watahy tworzą zwykle osobniki z nimi spokrewnione. Każdy wilk w stadzie ma ściśle określone miejsce, wyznaczające m.in. kolejność jedzenia zdobyczy. Zależności te podkreślane są przez rozbudowany system gestów dominacji (m.in. podniesiony ogon i uszy) i poddaństwa (np. skulony ogon, kładzenie się na grzbiecie).

Wilk jest gatunkiem objętym w Polsce ścisłą ochroną, chociaż w niektórych regionach świata jest gatunkiem łownym. W zależności od źródeł szacuje się, że w naszym kraju bytuje od 1500 do niemal 2500 osobników tego gatunku, zaś jego liczebność stale rośnie.

Zobacz także:

Drohiczyn. Otrute ptaki a teraz wilk. Już setki zwierząt padło

Wilki złapane w fotopułapkę

Red. OKO

Fot. Nadleśnictwo Nurzec

na podst. informacji Nadleśnictwa Nurzec

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy