Przygotowania do Jarmarku Świątecznego w Białymstoku-film

Przygotowania do Jarmarku Świątecznego 2022 w Białymstoku idą pełną parą. Wszystko trzeba dopiąć na ostatni guzik przed sobotą 3 grudnia. Wtedy ruszy jarmark. W tym roku stragany zajmą większą powierzchnię i będą stać także wzdłuż ulicy. Pojawiła się nowa duża karuzela z Mikołajem i zaprzęgami reniferów z saniami. Powstaje stajenka. Szykują się także właściciele restauracji i sklepików. w centrum.4.12 na jarmarku i Rynku Kościuszki ma pojawić się prawdziwy Mikołaj z Rovaniemi w Laponii.

Na teren targowiska będą prowadziły świetliste bramy, a nowe domki handlowe utworzą alejkę, nad którą rozciągnięte zostaną świąteczne girlandy. W domkach każdy znajdzie coś dla siebie – produkty lokalne, ciasta, chleby, wędliny i miody, wina, piwa regionalne. Nie zabraknie rękodzieła – biżuterii, dodatków, ceramiki, ozdób, a także książek, zabawek, kosmetyków.

Atrakcją jarmarku będzie także karuzela wenecka, z której całkowity dochód wesprze działalność Fundacji Pomóż Im. Oprócz świecących dekoracji teren wydarzenia wzbogacą tematyczne scenki do zdjęć, z których każdy będzie mógł skorzystać, a także „kissing booth” zachęcająca do świątecznych całusów pod jemiołą.Kolejna nowość to scena, która będzie aktywna przez cały czas trwania jarmarku.

4.12 na jarmarku i Rynku Kościuszki ma pojawić się prawdziwy Mikołaj z Rovaniemi w Laponii.

Jarmark potrwa do 23 grudnia. Będzie czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 11.00-18.00, w piątki i w soboty w godz. 11.00-20.00, a w niedziele od 10.00 do 17.00 (tylko 4 grudnia do 18.00).

Jarmark, Mikołaj i dwie karuzele wprowadzą białostoczan w klimat świąt Bożego Narodzenia

 

Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska i reporterzy Podlaskie24.pl

Fot. Podlaskie 24. pl archiwum24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy