„Skarby podlaskiej architektury” z tektury i papieru

Meczet w Kruszynianach, Pałac Branickich w Choroszczy, młyn wodny z XIX wieku, Wielka Synagoga w Tykocinie, drewniany dom w Kaniukach – te i wiele innych perełek podlaskiej architektury można odnaleźć wśród makiet stworzonych przez uczniów z naszego regionu!

To małe, ale zachwycające kunsztem swojego wykonania dzieła. Powstały w ramach konkursu „Skarby podlaskiej architektury” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 37 w Białymstoku. Makietę zabytku województwa podlaskiego mogli stworzyć uczniowie szkół podstawowych, trzecich klas gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu Podlasia.

Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni.

Miniatury będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych. W każdej z nich zostaną wyłonieni laureaci trzech pierwszych miejsc.
Jury będzie brało pod uwagę takie elementy jak: zgodność z historią, kompozycja, estetyka wykonania.

„Celem konkursu jest rozbudzanie wśród młodych ludzi zainteresowanie historią, rozwijanie ich aktywności poznawczej i twórczej, popularyzowanie tematyki historycznej oraz zwrócenie uwagi na konieczność ochrony zabytków” – informują organizatorzy.

Do 28 maja można też ,,lajkować” zdjęcia makiet, które zostały zamieszczone na Facebook’u Szkoły Podstawowej nr 37 im. Kazimierza Górskiego w Białymstoku.  Autorzy pracy, która otrzyma najwięcej reakcji, zdobędą ,,Nagrodę internautów”.

Konkurs odbywa się pod Honorowym patronatem Muzeum Historycznego w Białymstoku.

Red. Marta Śliwińska

Fot. SP nr 37 w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy