Andrzej Duda Prezydentem RP na kolejne pięć lat!

Andrzej Duda Prezydentem RP na kolejne pięć lat!

PKW na podstawie danych z 99,97 proc. obwodów: Andrzej Duda – 51,21 proc., Rafał Trzaskowski – 48,79 proc.

Jak podała w poniedziałek (13.07) rano Państwowa Komisja Wyborcza, na podstawie danych z 99,97 proc. obwodów wygrał Andrzej Duda – 51,21 proc., Rafał Trzaskowski – 48,79 proc

Jak poinformowała PKW: Wyniki z brakujących protokołów nie wpłyną w sposób znaczący na wyniki wyborów prezydenckich.

Według tych samych danych frekwencja wyniosła 68,12 proc.

W Podlaskiem są już dane ze wszystkich komisji wyborczych. Wygrywa Andrzej Duda, który zdobył 352 489 głosów, to jest 60,14 proc., Rafał Trzaskowski otrzymał 233 621 głosów, to jest 39,86 proc.

Andrzej Duda wygrał w 13 z 14 podlaskich powiatów

Najlepszy wynik (prawie 81 procent) uzyskał w wysoko-mazowieckim, najniższy (nieco ponad 51 procent) w sejneńskim.

Rafał Trzaskowski wygrał w powiecie hajnowskim, gdzie uzyskał ponad 61 procent głosów, a najmniej (nieco ponad 19 procent) w wysoko-mazowieckim.

Biorąc pod uwagę podlaskie gminy, to na Andrzeja Dudę najwięcej osób zagłosowało w gminie Kulesze Kościelne w powiecie wysoko-mazowieckim. Tam poparcie sięgnęło prawie 93 procent, ale urzędujący prezydent nie wygrał w żadnej z gmin w powiecie hajnowskim, czyli w jedynym, w którym w naszym regionie wygrał kandydat Koalicji Obywatelskiej. Tam też – w gminie Białowieża – Rafał Trzaskowski uzyskał najlepszy ze swoich wyników, czyli prawie 69 procent.

Są też gminy w powiatach, w których wygrywał Andrzej Duda, a gdzie Rafał Trzaskowski uzyskał lepszy wynik. To m.in. gmina Płaska w powiecie augustowskim, w białostockim: gminy Michałowo i Supraśl, w bielskim – gmina Orla, a w sejneńskim – gmina Puńsk.

Gmina Mielnik – 50% do 50%

Ciekawostką zdecydowanie wartą uwagi jest to, że w gminie Mielnik głosy rozłożyły się po połowie. Na Andrzeja Dudę i na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało po 690 osób.

W dwóch z trzech największych miast naszego regionu wygrał Andrzej Duda. W Łomży zdobył prawie 61 procent głosów, a w Suwałkach ponad 53 procent. Wynik Rafała Trzaskowskiego w tych miastach to: nieco ponad 39 procent i prawie 47 procent.

 

Red. OKO

Fot. Podlaskie 24.pl

Polskie Radio Białystok/PKW

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy