Białystok. Radni PiS chcą wyjaśnień i odwołania wiceprezydenta odpowiedzialnego za odśnieżanie

Umowy z firmami odpowiedzialnymi za odśnieżanie Białegostoku są dobrze skonstruowane. Złe jest egzekwowaniem zawartych tam zapisów.

Tak uważają radni Prawa i Sprawiedliwości. Przekazali to dziennikarzom na konferecnji w Białymstoku Paweł Myszkowski i Henryk Dębowski. Zaprosili też prawniczkę.

Według obecnych problem na konferencji sprawa skandalicznego stanu odśnieżania Białegostoku to kwestia sprawowanie nadzoru, bo w umowach z firmami, które miały odśnieżać miasto  jest wszystko, co powinno być.

Zima znów zaatakowała. Białystok poległ. W regionie trudne warunki

Dlatego radni skierowali pismo do prezydenta Białegostoku. Domagają się wyjaśnień. Chcą także  wyciągnięcia konsekwencji wobec urzędników, w tym wobec zastępcy prezydenta Białegostoku Rafała Rudnickiego, nadzorującego zimowe oczyszczanie miasta.

„Odśnieżanie nie funkcjonuje, są zwały śniegu na parkingach, ulice przez wiele dni były nieprzejezdne, prosimy więc, by prezydent miasta przedstawił rzetelne sprawozdanie z akcji zimowego oczyszczania, przekazał protokoły z kontroli przeprowadzonych w firmach odśnieżających, ale też wyciągnął konsekwencje wobec urzędników” – postuluje radny Dębowski.

Takie wyjaśnienia ma przedstawić Prezydent Tadeusz Truskolaski na najbliższej, poniedziałkowej sesji  Rady Miasta.

Red. OKO

Fot. PiS Białystok / screen konferencji online

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy