Ciechanowiec. Zacięta walka o funkcję burmistrza

W Ciechanowcu rozgrywa się zacięta walka o stanowisko burmistrza Ciechanowca. Z  burmistrzem mijającej kadencji, swoim dotychczasowym stronnikiem i swoim nauczycielem postanowił zawalczyć Aleksandra Łapiak (wcześniej,  przed rozwodem Szczudło).

 

Właściwie przeciwko dotąd wspieranemu i popieranemu Eugeniuszowi Świeckiemu stanął cały klan Łapiaków. Do rodzinki należy mama – szefowa Muzeum Rolnictwa ( która startuje do powiatu) i tata Sławomir Łapiak – były burmistrz Ciechanowca. Stało się tak, dlatego, że dla młodszej Łapiakówny zabrakło miejsca na liście Zjednoconej Prawicy, po tym jak zastąpił ją na niej Sebastian Łukaszewicz.

Na tej prawie bratobójczej wojnie w Ciechanowcu, może zyskać Mirosław Reczko – były burmistrz Ciechanowca, który także wystawił swoich kandydatów do rady gminy. Jednak sam nie zdecydował się wystartować na burmistrza a jedynie do rady powiatu wysokomazowieckiego, gdzie nawiasem mówiąc także jest w tych wyborach spora konkurencja.

Startuje też Andrzej Gaj Sękal (64 lata, startuje z komitetu KWW DLA DOBRA MIASTA I GMINY CIECHANOWIEC, nie należy do partii politycznej)

Trwa więc swoista wojna na ulotki. Zabawny konkurs, kto bliżej stanie bliżej z palmą przy biskupie, czy przy ołtarzu.

Eugeniusz Święcki startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Ziemi Ciechanowieckiej. Aleksandra Łapiak to członek partii politycznej: Suwerenna Polska. Startuje z KWW Aleksandry Łapiak.

Wybory samorządowe za 12 dni.

Programy wyborcze kandydatów. Więcej na Fb kandydatów.

Eugeniusz Święcki

Pragnę by Ciechanowiec rozwijał się zgodnie z naszym hasłem „Czyny, nie słowa”. Wiemy jak to robić. Komitet oparł swój program na kilku filarach rozwoju: praca i pozyskanie inwestorów, duma z młodych ludzi, troska o seniorów, nowoczesna infrastruktura, urząd blisko mieszkańców oraz relaks dla rodzin. By nasza Gmina mogło rozwijać się zdecydowanie szybciej, a mieszkańcom żyło się lepiej potrzeba jest wielu działań, takich m.in. jak:

Miasto Ciechanowiec:

    1. utworzenie budżetu obywatelskiego w mieście,
    2. zmodernizowanie zalewu – budowa mola i przystani kajaków i rowerów wodnych, czyszczenie zalewu,
    3. budowa mieszkań komunalnych, socjalnych dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej – budowa bloku w trakcie,
    4. budowa mieszkań czynszowych dla osób średniozamożnych – dokumentacja gotowa z pozwoleniem na budowę,
    5. budowa Centrum Usług Społecznych – złożony wniosek na finansowanie,
    6. budowa ulic w mieście: Parkowa, Ogrodowa, Sosnowa, Świerkowa i inne uliczki nie posiadające dojazdu utwardzonego,
    7. opracowanie dokumentacji i budowa sieci gazowej na ulicach z największym zainteresowaniem o przyłączenie mieszkańców – pozyskanie środków przez gminę i współpraca w tym zakresie z PSG,
    8. budowa oświetlenia drogi wojewódzkiej, przedłużenie ulicy Sienkiewicza do obwodnicy,
    9. dokończenie rozbudowy i zagospodarowania terenów za stadionem,
    10. termomodernizacja budynku Przedszkola, *termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu,
    11. przebudowa i remont ulic gminnych: Wińskiej, Ralkowej do ul. Uszyńskiej, Wierzbowej, dr Olszewskiego, Kilińskiego, Pińczowskiej, oraz Czyżewskiej (przy udziale środków RFRD),
    12. modernizacja oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody oraz budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnych.
    13. budowa stacji uzdatniania wody na zachodniej części gminy (w obrębie wsi Wojtkowice),
    14. budowa dróg we wsiach Ciechanowczyk, Malec przy świetlicy, Radziszewo-Króle, Adamowo, Wojtkowice-Glinna do gospodarstw agroturystycznych,
    15. budowa dróg w Pobikrach,
    16. budowa Gminnego Centrum Turystyki w Malcu oraz Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Pobikrach,
    17. poprawa wszystkich dróg dojazdowych do pól – na ten cel utworzenie gminnego wykopaliska żwiru,
    18. powołanie gminnej spółki wodnej gdzie 100 % udziałów będzie miała gmina, w celu doprowadzenia do właściwego stanu gospodarki wodnej łąk i pól uprawnych,
    19. budowa oczyszczalni przydomowych,
    20. dokończenie i zagospodarowanie całej targowicy na zasadzie Partnerstwa Prywatno-Publicznego,
    21. budowa oświetlenia wsi Nowodwory wzdłuż drogi wojewódzkiej,
    22. termomodernizacja wraz ogrzewaniem budynków gminnych (Bujenka, Wojtkowice Stare, Radziszewo Stare) – wykonano audyty i wniosek o dofinansowanie został już złożony,
    23. przebudowa drogi gminnej na odcinku Koce-Piskuły – Koce-Schaby,
    24. rozbudowa drogi gminnej w Nowodworach,
    25. przebudowa odcinka drogi gminnej w Pobikrach (przy udziale środków Polskiego Ładu),
    26. budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łempicach (przy udziale środków budżetu państwa)

Miasto i Gmina Ciechanowiec

Inwestycje Powiatowe współfinansowane z Gminą Ciechanowiec: chodnik we wsi Kozarze, budowa drogi powiatowej Ciechanowiec-Perlejewo, przebudowa ulicy Kuczyńskiej i Drohickiej, budowa drogi Winna – Pobikry, modernizacja drogi we wsi Koce-Basie wraz z chodnikami.

To są propozycje w dużej mierze pochodzące od mieszkańców. To nie jest katalog zamknięty. Ten program będzie cały czas ewaluował, cały czas będzie się rozwijał. Jest to program bardzo ambitny, ale możliwy i realny do zrealizowania, o ile na te cele gmina pozyska środki finansowe. Pozyskanie środków to będzie moje zadanie. Wierzę, że nadal będą programy rządowe i konkursy do których gmina będzie mogła aplikować.
W roku 2018 w wyborach samorządowych otrzymałem od Państwa mandat zaufania i zostałem wybrany na Burmistrza Ciechanowca. Okres pełnienia przeze mnie tej zaszczytnej funkcji przyniósł bardzo wiele korzystnych zmian w mieście i gminie. Za swoją pracę, zarówno na stanowisku nauczyciela, dyrektora czy burmistrza otrzymałem wiele nagród i odznaczeń. Jeśli uważacie Państwo, że moje wykształcenie, bogate doświadczenie jak też dokonane przeze mnie przedsięwzięcia zasługują na uznanie, proszę o powierzenie mi mandatu zaufania w nadchodzących wyborach, bym mógł kontynuować i dokończyć rozpoczęte inwestycje i zadania.

W centrum Ciechanowca stanęły kolorowe pisanki

Aleksandra Łapiak

Z ogromnym entuzjazmem i wiarą w Naszą wspólną przyszłość, postanowiłam ubiegać się o Urząd Burmistrza Ciechanowca.

Moim marzeniem jest wprowadzenie świeżego powiewu zmian, które uczynią Nasze miasto i gminę jeszcze lepszym miejscem dla Nas wszystkich.

Bardzo ważne są dla mnie Wasze opinie i potrzeby, aby każdy Wasz głos był słyszany – poczynając od najmłodszych, którzy są naszą przyszłością, po seniorów, którzy są naszą pamięcią i mądrością.
Wiem, że największym bogactwem jest człowiek, jego potencjał i doświadczenie, dlatego to Wy Szanowni Mieszkańcy zajmujecie szczególne miejsce w moim spojrzeniu na samorząd.

Dużo dobrego udało się już zrobić i mam nadzieję, że z Waszą pomocą oraz moim doświadczeniem na arenie politycznej i samorządowej zdziałamy jeszcze więcej.
 Pamiętajmy o słowach, które od wieków inspirują do działania:

„Jeśli chcesz iść szybko, idź sam. Jeśli chcesz zajść daleko, idź razem.”

Zapraszam Cię Szanowny Mieszkańcu Miasta i Gminy Ciechanowiec do wspólnego kroczenia ścieżką rozwoju, dialogu i pozytywnych zmian. Razem zbudujmy przyszłość Naszej gminy, która będzie dumą dla obecnych i przyszłych pokoleń.

PORT, KULTURA I TURYSTYKA

rewitalizacja zalewu, budowa molo oraz przystani dla sprzętów pływających, zagospodarowanie terenu przy stadionie – budowa amfiteatru, skateparku, stworzenie przestrzeni do celów rekreacyjnych i sportowych
stworzenie bogatej oferty programowej w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu, otwartej na nowe inicjatywy mieszkańców
budowa ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych na terenie miasta i gminy

wspieranie wszelkich inicjatyw sportowych, dofinansowanie klubów i organizacji sportowo – rekreacyjnych

RODZINA, MŁODZIEŻ, SENIOR

  •  budowa oraz modernizacja placów zabaw i miejsc spotkań dla mieszkańców – zagospodarowanie parku przy przedszkolu (parking, alejki, ławeczki, plac zabaw dla dzieci)
  • rewitalizacja zieleńca rynku miejskiego
  • powiększenie i organizacja miejsc parkingowych
  •  stworzenie miejsca dla nowych poradni specjalistycznych opieki zdrowotnej
  •  rozbudowa i doposażenie pracowni fizjoterapii
  • wsparcie dla organizacji społecznych tj. KGW, lokalni artyści, seniorzy oraz inne organizacje pozarządowe
  • dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy.

 

Red. OKO

Fot. Faceboook Aleksandra Łapiak / Eugeniusz Święcki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy