Dariusz Piontkowski pyta o projekt, który przewiduje objęcie całej Puszczy Białowieskiej ochroną w formie parku narodowego

Czy ministerstwo klimatu i środowiska popiera projekt ustawy, który przewiduje objęcie całej Puszczy Białowieskiej ochroną w formie parku narodowego? Pyta podlaski poseł Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Piontkowski i wyraża obawy o los mieszkańców terenu wokół Puszczy Białowieskiej.

O projekcie ustawy, która przewiduje objęcie całej Puszczy Białowieskiej ochroną w formie parku narodowego – poinformował we wtorek w Warszawie przed rozpoczęciem obrad senackiej komisji klimatu i środowiska jej przewodniczący senator Stanisław Gawłowski.

Na ostatniej senackiej komisji klimatu i środowiska senatorowie zachwalali projekt ustawy, który przewiduje objęcie ochroną ścisłą cały obszar Puszczy Białowieskiej.
W ramach tych działań ma powstać nowy twór pod nazwą obiektu Światowego Dziedzictwa UNESCO Puszcza Białowieska.
Projekt ten zakłada m.in. przymusowe wywłaszczanie ludzi z nieruchomości, likwidację gospodarki leśnej i łowieckiej, likwidację 3 istniejących tam nadleśnictw.
W konsekwencji spowoduje pogłębienie problemów gospodarczych, społecznych na tym terenie. Projekt jest szkodliwy i przyczyni się do dalszej degradacji tej części naszego województwa.
Dlatego też złożyłem interpelację w tej sprawie do minister klimatu i środowiska – informuje poseł Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Piontkowski.

Red. OKO

Fot. Dariusz Piontkowski Facebook

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy