Mamy nadzieję, że wśród nas zasiadają przyszli Radni Białegostoku

Są uczniami białostockich szkół średnich i marzą o karierze politycznej. Działając w Młodzieżowej Radzie Miasta, chcą dać dojść do głosu młodym oraz kształtować u nich postawy obywatelskie.  

Na posiedzeniach spotykają się raz w miesiącu w Urzędzie Miejskim przy ul. Słonimskiej. Potrafią debatować nawet do 3 h. Czym jednak tak naprawdę się zajmują?

Doradzamy „dorosłej” Radzie Miasta Białystok. Oczywiście, nie mamy mocy uchwałodawczej. Możemy zajmować się także własnymi projektami społecznymi. Przede wszystkim zależy nam na tym aby upowszechniać samorządność wśród młodych i promować zachowania prospołeczne i obywatelskie- przekazał przewodniczący Rady, Krystian Wodzielak.

W Młodzieżowej Radzie Miasta zasiada 15 radnych, którzy są wytypowani przez swoje szkoły.

Nasze miasto otwiera się na działalność młodych ludzi. Jesteśmy wspierani i dorośli pokazują nam, że już w tym wieku możemy stawiać swoje pierwsze kroki w działalności społecznej i pomaganiu innym–  skomentował Mateusz Feszler z VI LO. 

Głównym ich celem jest promocja postaw demokratycznych i zwiększenie wiedzy na temat działalności samorządów. W planach mają zamiar powołać komisje ds. środowiska, sportu oraz zająć się działalnością charytatywną.

Działanie w Radzie sprawia mi po prostu przyjemność ! Nasza praca jest krokiem do społeczeństwa obywatelskiego, na którym nam zależy. Interesujemy się tym i lubimy to robić.-  skomentował uczeń II LO, Karol Jamróz.

Każdy z nich myśli o przyszłej karierze politycznej. Mają nadzieję, że wśród nich zasiadają  przyszli Radni Miasta Białystok.

-Gdybyśmy nie wierzyli, że nasze działania coś przyniosą, to byśmy tego nie robili i nie angażowali. Chcemy pomóc miastu. Jesteśmy głosem naszych szkół, kolegów i przyszłych wyborców. Radzie Miasta pokazujemy co jest priorytetem młodych ludzi– dodali wspólnie.

 

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Laura Maksimowicz

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy