PiS o szkolnictwie zawodowym w Białymstoku

PiS o szkolnictwie zawodowym w Białymstoku

W Białymstoku kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na konferencji prasowej z udziałem ministra Dariusza Piontkowskiego mówili  o wspieraniu polskiej edukacji, szczególnie szkolnictwa zawodowego. Jedną z form tego wsparcia ma być wzrost subwencji oświatowej.

 ,,W tej chwili wynosi ona około 46 mld, w planach na rok przyszły jest kolejne podwyższenie subwencji oświatowej, będzie ona sięgała prawie 50 mld zł. W ten sposób między innymi zabezpieczymy pieniądze na podwyższenie wynagrodzeń nauczycieli. „- zapewniał Dariusz Piontkowski minister i kandydat na posła w najbliższych wyborach.

Kandydaci PiS mówili, że likwidacja Technikum Kolejowego w Białymstoku przy ulicy Letniej jest przykładem złej polityki oświatowej w Białymstoku.

,, To był błąd, który już wcześniej staraliśmy się nagłośnić, nie słuchano nas. Dziś widzimy, że miejsc do kształcenia ludzi w konkretnym zawodzie brakuje w Białymstoku.”– mówił Mariusz Gromko, kandydat do Senatu reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość

Kandydaci PiS zapewniali, że rozwój województwa podlaskiego zależy od tego czy czy województwo stanie się ośrodkiem nowoczesnych technologii. A to z kolei ma związek z wspieraniem przez rząd i samorząd szkolnictwa zawodowego.

Wybory do Sejmu i Senatu 13 października.

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy