Politycy PiS: Dobrze wyposażone jednostki wojskowe w Podlaskiem to gwarant bezpieczeństwa regionu

Konferencja polityków PiS dotycząca wzmacniania sił zbrojnych w Podlaskiem

O większych nakładach na Wojsko Polskie, kupowaniu nowoczesnego uzbrojenia, odtwarzaniu zlikwidowanych i tworzeniu nowych jednostek wojskowych, także w Podlaskiem, mówili w sobotę (5.08) w Suwałkach minister aktywów państwowych Jacek Sasin i wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski.

Na konferencji prasowej przy siedzibie 14. Pułku Przeciwpancernego im. J. Piłsudskiego w Suwałkach Jacek Sasin przypomniał, że pułk ten jest jedną z ponad 600 jednostek wojskowych zlikwidowanych za rządów PO.

Decyzję o jej odtworzeniu podjął obecny rząd w 2019 r.

Jak zaznaczył minister, decyzja o przywróceniu na tym terenie obecności polskiego wojska, to przywrócenie bezpieczeństwa Suwałkom i mieszkańcom tego miasta.

Decyzje, które podejmowali nasi poprzednicy z Platformy Obywatelskiej były decyzjami nieprzemyślanymi, które godziły w interes Polski i Polaków, wystawiały na śmiertelne niebezpieczeństwo naszych  obywateli – podkreślił.

Jak dodał, już po agresji Rosji na Gruzję, „wszyscy powinni mieć świadomość jaki jest charakter reżimu Putina, jaką politykę zamierza prowadzić w stosunku do swoich sąsiadów”, a decyzje poprzedników PiS były polityką, „która mogła doprowadzić do tego, że wschodnia Polska, mieszkańcy wschodniej Polski bez walki zostaliby oddani pod but rosyjskiego okupanta”.

Będziemy rządem, dla którego priorytetem zawsze będzie obrona Polski i Polaków – dodał Jacek Sasin.

Wiceminister Obrony Narodowej Michał Wiśniewski poinformował, że obecnie nakłady na wojsko są o 100 mld zł rocznie większe niż za czasów poprzedników Prawa i Sprawiedliwości.

Mówił też o możliwościach jakie dała ustawa o obronie Ojczyzny: do odtwarzania jednostek wojskowych, tak jak to się dzieje w Suwałkach i Grajewie lub tworzenia nowych, jak w Kolnie i Augustowie.

Biorący udział w konferencji poseł Jarosław Zieliński dodał, że pułk z Suwałk rozwija się bardzo intensywnie. Obok jednostki budowana jest strzelnica, kupowana jest duża ilość nowoczesnego sprzętu, dzięki czemu Suwalczanie czują się bezpiecznie.

Jeśli będziemy silni – nikt nas nie zaatakuje – powiedział Zieliński.

Red. M.L.

Fot. UMWP

Podlaskie.eu

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy