Polska 2050 Szymona Hołowni i PSL ogłaszają wspólny start w wyborach parlamentarnych

Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe pójdą wspólnie do wyborów parlamentarnych

„Dziś jest dobry dzień dla Polski. Dwa ugrupowania demokratycznej opozycji zdecydowały, że to jest ten moment, w którym trzeba wkroczyć na wspólną drogę, zbudować to, o co prosiło nas tylu wyborców: trzecią drogę w polskiej polityce” – ogłosił Szymon Hołownia, przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni podczas wspólnej konferencji prasowej z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. 

„Po długich rozmowach podjęliśmy wspólnie z Polskim Stronnictwem Ludowym decyzję o wspólnym starcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Powołaliśmy wspólny koalicyjny komitet wyborczy” – mówił Szymon Hołownia, przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni.

 

Szymon Hołownia zaznaczył, że to niecodzienna sytuacja w polskiej demokracji, w której obie partie dogadują się nie „pod stołem”, tylko na oczach wszystkich, po czym w internecie publikują umowę koalicyjną.

Przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni podkreślił, że jego ugrupowanie wspólnie z PSL proponują kompletnie nową propozycję.

„Wspólna droga, na którą dzisiaj wchodzimy, to dla mnie wielka radość. To kompletnie nowa propozycja, która w jasny sposób mówi „nie” starej polityce. Wybieramy drogę wartości, wsparcia dla aktywistów i energii społecznej. Mówimy stanowcze „nie” agresji, nienawiści, hejtowi i dzieleniu Polaków. Umówiliśmy się, że razem  zrobimy dobre rzeczy dla Polski” – mówił Szymon Hołownia.

„Stajemy dzisiaj po to, żeby powiedzieć: wygramy. Dość polityki o politykach, sporach i układankach. Zwracamy się ku wyborcom.  Wreszcie w Polsce pojawiła się trzecia droga, która jest naszą wspólną drogą” – podkreślił Szymon Hołownia.

Władysław Kosiniak- Kamysz podkreślił, że oba ugrupowania: Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 Szymona Hołowni wykonały zobowiązanie, które stawiają wyborcy wobec partii demokratycznych.

„Lepsza Polska jest możliwa. Dziękujemy za zaufanie i cierpliwość. Mamy plan dla lepszej Polski. Polski uczciwej, przedsiębiorczej, gospodarnej. Chcemy wygrać nadchodzące wybory. Jesteśmy pierwszymi środowiskami, które połączyły swoje siły. To jest wielkie zobowiązanie. Takie sojusze wymagają precyzji, odpowiedzialności i zaufania” – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Red. M.L.

Fot. Twitter @szymon_holownia

Biuro Prasowe Partii Polska 2050 Szymona Hołowni

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy