Strażacy z powiatu monieckiego dostali nowe wozy ratowniczo-gaśnicze

Trzy wozy ratowniczo- gaśnicze zostały dziś przekazane strażakom z powiatu monieckiego. Czwarty pojedzie na Ukrainę.Koszt zakupu wozów bojowych to ponad 400 tysięcy złotych.

Jeden wóz strażacki, który dotychczas służył w OSP Kulesze, pojedzie do pogrążonej wojną Ukrainy i strażaków w gminie Kołki w obwodzie łuckim.

Strażacy  zaprezentowali się mieszkańcom w sztafecie i ćwiczeniach bojowych z okazji  Święta Wsi Gminy Mońki.

Na wydarzenie przybyli sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister Adam Andruszkiewicz, rady Białegostoku Henryk Dębowski, starosta moniecki oraz burmistrzowie Moniek i Goniądza. Po poświęceniu wozów, burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski uroczyście przekazał jeden z nich sekretarz Natalii Renkinie z Ukrainy.

.

Wozy bojowe trafiły do najaktywniejszych jednostek straży pożarnej w powiecie: Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuleszach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Sikorach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Mońkach.

Pieniądze na zakup wozów strażackich pochodzą ze środków Zarządu Województwa Podlaskiego, środków gminy Mońki oraz zbiórki przeprowadzonej przez Biebrzański Park Narodowy.Array

Red. RoshEe

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy