Szkoła Rolnicza w Krzyżewie w sporze politycznym

Wraca spór o Szkołę Rolniczą w Krzyżewie. Tym razem za sprawą posła Konfederacji Roberta Winnickiego. W zeszłym tygodniu zorganizował on konferencję prasową na której zarzucił staroście wysokomazowieckiemu zamiar likwidacji znanej i cenionej szkoły rolniczej.

Interwencją w sprawie Zespołu Szkół Rolniczych w Krzyżewie polegała  na złożeniu pisma  do starosty Bogdana Zielińskiego z jedenastoma pytaniami o funkcjonowanie i przyszłość najstarszej placówki oświatowej w powiecie wysokomazowieckim.

Pewien niepokój i dyskomfort  wśród uczniów i rodziców w funkcjonowaniu tej placówki budzi umiejscawianie tam kolejnych, innych placówek związanych z inną działalnością. Chciałbym jasno podkreślić, że zarówno rodzice, jak i uczniowie i osoby zaangażowane – nikt nie jest przeciwny temu, żeby w powiecie wysokomazowieckim odbywała się rehabilitacja, żeby były zajęcia z niepełnosprawnymi. Nikt nie jest przeciwny takim wydarzeniom, ale nie może być takiej sytuacji, że obywa się to kosztem funkcjonowania placówki oświatowej  – mówił przed budynkiem starostwa w Wysokiem Mazowieckiem poseł Robert Winnicki.

Chodzi o to, że starosta zdecydował, że w budynku szkoły będzie się mieściły oddziały rehabilitacyjne Szpitala w Wysokiem Mazowieckiem czy Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej zatrudniający osoby niepełnosprawne.

Oprócz szkoły w budynkach szkoły są  2 oddziały Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem oraz Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej zatrudniający 56 osób w tym 40 osób niepełnosprawnych

Poseł Konfederacji uważa, że to krok do całkowitej likwidacji placówki.

To już historia?

Posłowi Konfederacji Robertowi Winnickiemu wtórowała Elżbieta Jabłońska ze Społecznego Komitetu Obrony Szkoły w Krzyżewie.

Poświęcaliśmy swój czas, własne pieniądze w 2019 roku, żeby promować tę szkołę. Pan starosta w 2018 roku podczas kampanii samorządowej w Sokołach, gdy zapytałam o szkołę w Krzyżewie, powiedział, że 'Krzyżewo to już historia”. – powiedziała Elżbieta Jabłońska ze Społecznego Komitetu Obrony Szkoły.

Szansa na przetrwanie i rozwój

Na te zarzuty odpowiada prowadzący szkołę Starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński wspólnie z Jacek Bogucki Senatorem RP na konferencji prasowej 7.02. Starosta informował  o sytuacji i perspektywach rozwoju Zespół Szkół Rolniczych w Krzyżewie.

 Pragnę podkreślić z całą mocą, iż wszystkie te inicjatywy maja służyć zaspokajaniu potrzeb naszych mieszkańców i żadna z tych działalności na tym nie ucierpi, wręcz przeciwnie będzie miała szansę rozwoju  – mówił Bogdan Zieliński.

Starosta tłumaczył, że coraz mniej uczniów chce zostać rolnikami, dlatego szkoła stworzyła klasę handlową. Planowane jest też  rozszerzenie działalności edukacyjnej szkoły o kierunek związany z odnawialnymi źródłami energii.

Chciałbym z posłem Winnickim porozmawiać, także przy mediach. Niech przyjedzie na Podlasie w końcu na stałe, niech będzie tu, niech na co dzień obserwuje co tu się dzieje, ale też niech porozmawia. Jeśli uznał, że starosta nie jest dla niego godnym partnerem do rozmowy, jeśli uznał, że ze starostą nie zniży się, żeby rozmawiać, niech porozmawia ze mną. Ja byłem posłem przez kilkanaście lat, trochę dłużej niż poseł Winnicki, jestem senatorem. Mam nadzieję, że to wyzwanie podejmie – powiedział Jacek Bogucki.

Zobaczcie nasze filmowe materiały o słynnej szkole i sporze wokół niej:

 

 

 

 

 

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl / Bogdan Zieliński Facebook /Robert Winnicki Facebook

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy