Szymona Hołownia wybrany przewodniczącym Polski 2050

Nazywamy się Polska 2050, nie 2015. W tym stwierdzeniu jest odpowiedź na pytanie jak pójdziemy do wyborów – pójdziemy z tymi, którzy rozumieją to tak samo jak my, że Kaczyńskiego obali się wyłącznie obiecując to, co będzie jutro, a nie wspólny powrót do tego, co było wczoraj” – mówił Szymon Hołownia na sobotnim Pierwszym Zjeździe Krajowym Partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

W sobotę w Łodzi odbył się Pierwszy Zjazd Krajowy Polski 2050 Szymona Hołowni. Podczas wydarzenia został wybrany Przewodniczący oraz Zarząd na 3 letnią kadencję. Została przyjęta uchwała ws. głosowania nad ustawą o Sądzie Najwyższym oraz uchwała z apelem do społeczności międzynarodowej o pomoc Ukrainie.

Przewodniczącym partii Polska 2050 Szymona Hołowni został Szymon Hołownia. W skład Zarządu weszli: Michał Kobosko, Agnieszka Buczyńska, Hanna Gill-Piątek, Paweł Zalewski oraz Paulina Hennig-Kloska, a także Maciej Żywno oraz Jacek Kozłowski, pełniący funkcję skarbnika partii.

Szymon Hołownia, przewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni podziękował członkom partii za wybór.

“Dziękuję Wam za to, co już do tej pory razem zrobiliśmy. Dziękuję za ten wybór, bo on oznacza, że chcecie, żebym towarzyszył Wam w tej drodze przez najbliższe trzy lata. Jesteśmy tu nie dla siebie, a dla innych: dla których zdecydowaliśmy się wyjść z ciepłych kapci i – nie boję się tego słowa – służyć. Tym spotykanym na ulicy, w sklepie, od których słyszę wciąż to samo – jesteście ostatnimi, którym zaufamy. Ufaliśmy już wszystkim i na wszystkich się zawiedliśmy” – mówił do uczestników sobotniego Zjazdu Partii Szymon Hołownia.

Nie ma zwycięstwa bez odwagi. Odwaga to najważniejsza rzecz, którą musimy spakować do plecaka również w tym roku. Bo odwagą jest ratować uchodźców w lesie, zamiast ich ciągać po sądach. To odwaga iść do pustostanów, do najsłabszych i pomagać im każdego dnia, nie tylko od święta. CIerpliwie czekać na potrzebującego, który może przyjdzie do naszego biura na dyżurze, nawet jeśli miałaby przyjść jedna osoba. Odwagą jest stanąć – jak Luter – i powiedzieć: tu stoję, inaczej nie mogę. I zagłosować w Sejmie w zgodzie ze sobą, z sumieniem, ze zdrowym rozsądkiem, z wartościami. To wymaga odwagi, bo potem plują ci za to w twarz nie tylko pisowcy, ale i przyjaciele, z którymi ganialiśmy na demonstracje w białych koszulkach” – mówił Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia skierował swoje słowa do kandydatów na kandydatów w wyborach parlamentarnych. “Z większością z Was przeszliśmy kawał drogi. Byliśmy mądrzy, że tę naszą złość przekuliśmy nie w agresję, jak to do tej pory się działo w polskiej polityce, a na marzenie. Marzenie o Polsce, w której żadne dziecko nie będzie płakać, bo jakiś tępy polityk chce przeprowadzić tory przez środek pokoju, w którym odrabia lekcje. Kraj, w którym gang o nazwie Orlen nie będzie już okradał ludzi. Gdzie nie będzie musiało być domów dziecka, bo dzieci będą w zatroszczonych przez państwo rodzinach zastępczych. Gdzie minister nie będzie ministrantem, bo Kościół i państwo wreszcie wrócą na swoje miejsca. Gdzie skarb państwa będzie skarbem nas wszystkich, a nie tych czy tamtych. W którym skończy się wreszcie ta podkręcana od piętnastu lat przez media święta wojna dwóch politycznych klanów. Mam jej serdecznie – po samą kokardę – dość” – mówił Szymon Hołownia.

Przewodniczący partii Polski 2050 Szymona Hołowni mówił o planach na najbliższe wybory parlamentarne.

“Przekonamy Polaków, że już czas na zmiany. Doskonale wiecie, że ponad dwie trzecie posłów zasiada w Sejmie od ponad siedmiu lat. Sejm trzeba przewietrzyć. U nas na listach będzie  99% ludzi, którzy nigdy w Sejmie nie byli. To aktywiści, działacze, profesjonaliści. Do polityków reprezentujących stare myślenie mówię wprost – zastąpimy was. Wasze afery zastąpimy  naszą uczciwością. Wasze straszenie – naszą troską. Waszą nienawiść – naszą nadzieją. Wasze kłótnie – naszą współpracą. Zastąpimy was. Zastąpimy wasze politykierstwo odwagą” – mówił Szymon Hołownia. 

Według Szymona Hołowni 2023 rok przejdzie do historii Polski, bo będzie to rok, w którym Polską przestanie rządzić Jarosław Kaczyński.

Zwyciężymy. Czas już wreszcie skończyć te smętne historie o tym, że on na pewno sfałszuje wybory. Że przegramy, bo on ma spółki skarbu państwa, bo d’Hondt. Posłuchajcie mnie uważnie – opozycja wygra te wybory. Nie pomimo tego, że się różni, ale dzięki temu, że się różni. I że wreszcie wielu różnych wyborców, a nie wciąż ci sami, zdecyduje się oddać w wyborach swój głos” – mówił Szymon Hołownia.

Przewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni o swoich motywacjach do startu w wyborach prezydenckich:

Moja złość, moja  niezgoda, która doprowadziła mnie do startu w wyborach prezydenckich była złością na polityków, którzy ze służby ludziom  zrobili cyrk primadonn, kręcących te same dramy, te same spiski. Tych kosmitów z innej planety, którzy mając swoje kosmiczne problemy, nie dotykają problemów ludzi, których mieli reprezentować” – mówił Szymon Hołownia. “Na pewno nie czujemy się częścią opozycji, za którą Jarosław Kaczyński będzie mógł dziękować Bogu. Jesteśmy opozycją, która będzie jego koszmarem i doprowadzi go do upadku”, dodał na koniec wystąpienia lider Polski 2050 Szymona Hołowni.

Red. OKO

Polska 2050 mat. prasowe

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy